KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Pracownicy górniczej spółki z nagrodami. Pierwsza już w lipcu

Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy pomiędzy organizacjami związkowymi i zarządem KGHM Zanam pracownicy spółki otrzymają dwie nagrody. Pierwsza ma zostać wypłacona już za kilka dni, natomiast druga w sierpniu. Uzgodnień dokonano podczas spotkania zarządu spółki z organizacjami związkowymi, które odbyło się 27 czerwca br. Jak wynika z informacji przedstawionej przez zarząd

1720084658 trasa

Nowa trasa turystyczna w jaskini dzięki zaangażowaniu górniczej spółki

W odkrytej przed kilku laty części Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie ruszyły prace nad udostępnieniem dla turystów tzw. „Partii Mastodonta”. Prace koncepcyjne i projektowe dotyczące adaptacji do ruchu turystycznego tej części jaskini realizuje spółka KGHM CUPRUM, angażująca się od wielu lat w prace dotyczące udostępniania do zwiedzania różnego rodzaju obiektów podziemnych –

1455700880 wieza szybu gg 1 1

Górnicza spółka z nowym wiceprezesem

Rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeka powołała z dniem 1 lipca 2024 roku na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansowych Adama Świgulskiego. PeBeKa należy do Grupy KGHM. Tym samym – jak wskazali przedstawiciele spółki – od 1 lipca zarząd Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa ma następujący skład: Jacek Kulicki, prezes zarządu i dyrektor przedsiębiorstwa, Jan

1719499620 akademia kghm

Ponad 6 tys. osób wzięło udział w programie górniczej spółki

Zakończyła się kolejna edycja Akademii KGHM – programu edukacyjnego dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego, realizowanego przez lokalne organizacje pozarządowe. W tegorocznym cyklu w projektach szkoleniowych współfinasowanych przez miedziową spółkę wzięło udział blisko 6 tys. osób, w tym uczniów i rodziców. Jak wskazali przedstawiciele KGHM, tegoroczne działania obejmowały