Sport: narciarze na start!

fot: Jerzy Chromik/ARC

Obowiązywać ma styl klasyczny. Bieg rozpocznie się ze wspólnego startu. Kwota 20 zł wpisowego zawiera ubezpieczenie NNW, posiłek i gorący napój

fot: Jerzy Chromik/ARC

Już 4 lutego br. w Centralnym Ośrodku Sportowym w Wiśle rozegrane zostaną XVII Mistrzostwa Polski Górników w Narciarstwie Biegowym.

Wezmą w nim udział mężczyźni w pięciu grupach wiekowych: 30 -39 lat, 40-49, 50-59, 60-69 oraz od 70 lat. W pierwszych trzech grupach do przebycia będzie trasa licząca 15 km, dwie kolejne grupy czeka dystans 5 km. Kobiety zaś będą mogły startować bez ograniczeń wiekowych. Czeka je dystans 5 km. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej otrzymują puchary i medale.

Zakończenie imprezy wraz z ceremonią dekoracji zwycięzców planowane jest na godz. 14. Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Narciarskiego.

Obowiązywać ma styl klasyczny. Bieg rozpocznie się ze wspólnego startu. Kwota 20 zł wpisowego zawiera ubezpieczenie NNW, posiłek i gorący napój. Organizatorem Mistrzostw jest Związek Zawodowy Górników w Polsce i Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów. Dodatkowych informacji udziela Piotr Porębski, tel. 503675018, e-mail ppiotr59@wp.pl.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wielkie muzyczne święto w Parku Murckowskim. Zagrają Armia i Zenek Grabowski

Już 13 czerwca 2026 r. odbędzie się XV Muszlownik Murcki Festiwal - wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny dzielnicy.

Milionowe inwestycje w zabytkowej kopalni

Jedne z największych atrakcji turystycznych naszego regionu będą zrewitalizowane. Inwestycje czekają Zabytkową Kopalnię Guido oraz Strefę Carnall. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu otrzymało na zaplanowane tam prace unijne dofinansowanie.

Rozruch Maszyn Industriady 2026 - 12 czerwca w Galerii Szyb Wilson

To będzie artystyczna podróż między tradycją a technologią - 12 czerwca w Galerii Szyb Wilson w Katowicach odbędzie się Rozruch Maszyn Industriady 2026. W programie wyjątkowe spektakle, nowoczesne multimedia i teatr uliczny. - Wydarzenie będzie efektownym prologiem przed weekendową Industriadą, organizowaną w 48 obiektach na terenie województwa śląskiego – podkreślają w Instytucie im. Wojciecha Korfantego, który organizuje festiwal.

W kopalni będzie akcja poszukiwawcza kombajnu ścianowego

W zabrzańskiej kopalni szykuje się sensacja! Już w poniedziałek 15 czerwca w podziemiach kopalni Guido zaplanowano akcję poszukiwawczo-rekonesansową. Jej celem będzie potwierdzenie, czy pozostawiono tam element prototypowego kombajnu ścianowego KDS-1 w wyrobiskach dawnej Kopalni Doświadczalnej Węgla Kamiennego M-300.