Śląskie: kampania pokaże, że tu się inwestuje

fot: Maciej Dorosiński

Arkadiusz Chęciński,członek zarządu woj. śląskiego, podkreślił, że kampania będzie opierać się m.in. o analizy Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, a także fDi Intelligence - agendy wydawnictwa Financial Times

fot: Maciej Dorosiński

Telewizyjne reklamy zachęcające do inwestowania w woj. śląskim pojawią się we wrześniu w trzech stacjach telewizyjnych. Kampania ma tworzyć wizerunek regionu pulsującego życiem i dysponującego najlepszą w kraju siecią połączeń komunikacyjnych.

Założenia kampanii przedstawili podczas czwartkowej (29 sierpnia) konferencji prasowej przedstawiciele urzędu marszałkowskiego woj. śląskiego.

Jak mówił członek zarządu woj. śląskiego Arkadiusz Chęciński, opierać się ona będzie m.in. o analizy Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, a także fDi Intelligence - agendy wydawnictwa Financial Times. Wynika z nich, że region od lat jest liderem w kraju pod względem atrakcyjności inwestycyjnej w sferach działalności przemysłowej i usługowej; zajmuje też 11. pozycję na świecie pod względem dynamiki wzrostu inwestycji zagranicznych.

Obok tej zachęty telewizyjne reklamówki przekażą m.in. dane o Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w której od początku jej powstania ponad 200 firm zainwestowało ok. 20 mld zł, tworząc ok. 50 tys. nowych miejsc pracy. Będą zachwalać 30 terenów inwestycyjnych z regionu, zgłoszonych do konkursu "Grunt na medal". Przypomną też o potencjale 4,6 mln mieszkańców.

Reklamówki podsumowuje hasło promocyjne regionu: "Śląskie. Pozytywna energia" i odesłanie na portal internetowy invest-in-silesia.pl. To działający od 2010 r. internetowy system integrujący informacje o możliwościach inwestowania w woj. śląskim. Korzysta on z portali, stron internetowych oraz baz danych tworzonych przez współpracujące z portalem gminy i powiaty.

Obok 30-sekundowych filmików reklamowych w stacjach telewizyjnych emitowane będą też 8-sekudnowe tzw. billboardy sponsorskie. Reklamówki będą pojawiały się też przed materiałami wideo na stronach internetowych stacji, w których wykupiono czas antenowy.

Mateusz Zmyślony z agencji, która przygotowała kampanię, przekonywał w czwartek (29 sierpnia), że reklamówki starano się zmontować tak, by dawały przyjemność również przy 10. czy 20. ich oglądaniu. Wykorzystano w nich m.in. najbardziej efektowne plenery - jak katowicki węzeł Murckowska, okolice Drogowej Trasy Średnicowej w centrum Katowic czy Euroterminal w Sławkowie. Zmontowano je w obraz mający zaskakiwać mieszkańców innych części kraju.

- Wyobraziliśmy sobie Śląskie jako ogromy biznesowy organizm, które ma swój krwioobieg (drogi), jest zaludniony mnóstwem kompetentnych, pracowitych ludzi i poruszany pozytywną energią, co obrazuje puls bijący w rytmie naturalnym dla regionu-organizmu - obrazował zamysł spotu Zmyślony.

Produkcja reklamówek kosztowała 98,4 tys. zł, a ich emisja 599,6 tys. zł. Emitowane będą przez cały wrzesień na antenach TVN CNBC, TVN24 i Polsat News.

Dyrektor wydziału gospodarki, promocji i współpracy międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego Tomasz Stemplewski przypomniał, że kampania reklamowa to element projektu "Województwo Śląskie - tu się inwestuje". Zakłada on promocję terenów inwestycyjnych zgłoszonych do IV edycji konkursu "Grunt na Medal".

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Rząd pracuje projektem dotyczącym skarg do sądu w sprawie programów ochrony powietrza

We wtorek rząd ma zająć się projektem ws. zapewnienia możliwości wnoszenia skarg do sądu dotyczących programów ochrony powietrza oraz usprawnienia procesu aktualizacji programów przez samorządy w okresie przejściowym, zanim wejdą w życie nowe regulacje unijne - zapowiedziała kancelaria premiera.

Zarząd woj. śląskiego otrzymał wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

Zarząd woj. śląskiego otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2025 r. – Woj. śląskie generalnie jest w dobrej kondycji, to jedno z lepszych miejsc do życia, jeżeli chodzi o nasz kraj. Natomiast, jak wszędzie, mierzymy się z jakimiś problemami – mówił po głosowaniach marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa.

ING spodziewa się wzrostu PKB Polski w 2026 r. o 3,4 proc.

Ekonomiści ING spodziewają się wzrostu polskiego PKB w 2026 r. na poziomie 3,4 proc. - poinformował w komentarzu do danych GUS Adam Antoniak. Dodał, że w drugim kwartale br. dynamika konsumpcji prywatnej powinna być nieco niższa niż kwartał wcześniej.

Jak skrócić czas załadunku i rozładunku w magazynie? Sprawdź, jak zwiększyć wydajność

W sprawnie funkcjonującym magazynie każda minuta ma znaczenie. Im szybciej przebiega załadunek i rozładunek towarów, tym większa jest przepustowość obiektu, mniejsze ryzyko opóźnień i niższe koszty związane z przestojami pojazdów i pracowników. W dobie rosnących wymagań rynku logistycznego przedsiębiorstwa coraz częściej poszukują rozwiązań, które pozwolą usprawnić procesy przeładunkowe i zwiększyć efektywność całego łańcucha dostaw.