PGG: zarząd zaproponował możliwą stawkę podwyżki wynagrodzeń

fot: Andrzej Bęben/ARC

Strona społeczna i zarząd PGG mają wrócić do rozmów w poniedziałek (6 marca)

fot: Andrzej Bęben/ARC

- Zarząd Polskiej Grupy Górniczej S.A. podjął rokowania ze stroną społeczną i na żądanie 10-procentowego wzrostu wynagrodzeń zaproponował rozwiązania, które skutkują ok. 6-procentowym wzrostem wynagrodzeń - poinformował portal nettg.pl w piątek po południu, 13 kwietnia, w komunikacie po zakończeniu rozmów Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy PGG. 

W piątek, 13 kwietnia, odbyła się w Katowicach druga tura mediacji w sprawie sporu zbiorowego w Polskiej Grupie Górniczej. O jej rozpoczęciu informowaliśmy na portalu nettg.pl.

"Zarząd Polskiej Grupy Górniczej S.A. podjął rokowania ze stroną społeczną i na żądanie 10-procentowgo wzrostu wynagrodzeń zaproponował rozwiązania, które skutkują ok. 6-procentowym wzrostem wynagrodzeń. Przedstawiona propozycja przewiduje przeznaczenie na wynagrodzenia całego planowanego zysku na 2018 r. i wprowadza elementy motywacyjne do systemu wynagrodzeń" - przekazał w komunikacie rzecznik spółki.

"Zarząd zawnioskował także o sporządzenie niezależnej ekspertyzy, mającej na celu określenie możliwych dla spółki skutków finansowych i prawnych w przypadku realizacji propozycji złożonych przez stronę społeczną, w tym również wpływu na przebieg procesu restrukturyzacji. Organizacje związkowe nie zaakceptowały powyższej propozycji" - poinformowano po zakończeniu piątkowych rozmów.

"Zarząd przypomniał, że Polska Grupa Górnicza S.A. jest monitorowana przez Komisję Europejską. Koszty osobowe PGG to ok. 50 proc. wszystkich kosztów. Wszelkie działania w sposób trwały zwiększające ten obszar kosztowy, a których skutkiem mogłaby być utrata rentowności spółki, stwarzają zagrożenie zwrotu uzyskanych środków inwestycyjnych. W konsekwencji powyższego konieczne mogłoby być przekazywanie kolejnych aktywów do SRK S.A." - podkreślono w komunikacie.

Tomasz Głogowski zapowiedział, że "zarząd PGG wyraził wolę kontynowania mediacji na spotkaniu w dniu 23 kwietnia 2018 r.".

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Trwa nabór wniosków w konkursie „Zielona Przestrzeń” organizowanym przez WFOŚiGW w Katowicach

Nawet 250 tys. zł dofinansowania na projekty związane z tworzeniem i zagospodarowaniem ogólnodostępnych terenów zieleni - trwa nabór wniosków w kolejnej edycji konkursu „Zielona przestrzeń”, organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.