Górnictwo: Podczas uroczystości barbórkowych GIG-PIB wręczono odznaczenia, promowano doktorów i nadano stopnie górnicze

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

Pracownikom nadano również stopnie górnicze

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

+58 Zobacz galerię

Galeria
(61 zdjęć)

Jak już informowaliśmy w poprzedniej relacji , w Głównym Instytucie Górnictwa – Państwowym Instytucie Badawczym w poniedziałek, 27 listopada, odbyła się akademia barbórkowa. Uroczystość była połączona z promocją doktorską i habilitacyjną. Pracownikom nadano również stopnie górnicze i wręczono odznaczenia.

Złoty Krzyż Zasługi otrzymała prof. dr hab. inż. Mirosława Bukowska, Srebrny Krzyż Zasługi - dr inż. Sylwester Rajwa, Brązowe Krzyże Zasługi - dr hab. inż. Alicja Krzemień, dr Sławomir Siwek, dr inż. Andrzej Walentek, dr inż. Marek Więckowski.


Medal Złoty za Długoletnią Służbę odebrali: Mirosław Gracka, mgr inż. Grażyna Holeczek, dr inż. Henryk Koptoń, mgr inż. Hubert Logiewa, dr Ryszard Marszowski, Piotr Mlicki, Bożena Motysek, Zbigniew Nowickie, dr inż. Jacek Skiba, dr hab. Krystian Skubacz, mgr inż. Stanisław Słowik, dr inż. Mariusz Szot, dr inż. Andrzej Waśko, Grzegorz Wróbel.

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymali: mgr Magdalena Łotysz, mgr Monika Suchowirska, mgr inż. Adrian Toman.

Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymali: inż. Kamil Będkowski, mgr inż. Krzysztof Kubica, mgr inż. Aneta Michałek, mgr Aleksandra Tochowicz.

Dyrektorem Górniczym I stopnia został dr hab. inż. Krystian Skubacz, prof. GIG-PIB, Dyrektorami Górniczymi II stopnia - dr inż. Ewa Janson, dr inż. Robert Siata, dr inż. Jan Szymała, a Dyrektorami Górniczymi III stopnia: mgr inż. Tomasz Chrzastek, dr Agnieszka Dudzińska, dr inż. Krystian Kadlewicz, mgr inż. Mateusz Pytlik.

Odznaki honorowe Zasłużony dla Górnictwa RP otrzymali: dr inż. Michał Bonczyk, dr Izabela Chmielewska, dr inż. Sebastian Iwaszenko, dr inż. Tomasz Janoszek, mgr inż. Krzysztof Korczak, dr inż. Bogusław Kubiś, mgr inż. Paweł Madej, dr inż. Katarzyna Niedbalska, mgr inż. Tomasz Urych, dr inż. Klaudiusz Wypior.

Wśród promowanych doktorów znaleźli się: dr inż. Marek Pieszczek, dr inż. Marian Zmarzły, dr inż. Łukasz Bednarczyk, dr inż. Bartosz Apanowicz, dr inż. Lucjan Świerczek, natomiast doktorów habilitowanych: dr hab. inż. Andrzej Pytlik oraz dr hab. inż. Paweł Stefaniak.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Atom, gaz i SMR-y to filary bezpieczeństwa. Ale węgiel też będzie jeszcze potrzebny

Rozmowa ze Sławomirem Żygowskim, prezesem polskiego oddziału GE Vernova

Rydułtowy z 33 mln zł dotacji do nowych funkcji terenu szybu Leon III

Samorząd Rydułtów otrzymał blisko 33 mln zł unijnej dotacji do wartego ponad 35 mln zł projektu zaadaptowania dawnych obiektów szybu Leon III kopalni Rydułtowy na potrzeby rozwijania nowej działalności gospodarczej. W tym celu w budynkach sprężarek i maszyny wyciągowej powstaną nowe biura i magazyny.

Gaz-System: Włączenie odcinka gazociągu jamalskiego do systemu obniży koszt importu gazu

Dzięki włączeniu krajowego odcinka gazociągu jamalskiego do polskiego systemu przesyłu gazu i objęciu go nową taryfą, w 2027 r. znacznie spadnie koszt importu gazu do Polski i koszt tranzytu - poinformował w piątek Gaz-System.

Tusk: Wartość Orlenu na giełdzie wyższa niż rosyjskich koncernów

Wycena rynkowa Orlenu jest wyższa niż w przypadku rosyjskich koncernów Gazprom, Łukoil i Novatek - przekazał w piątek premier Donald Tusk.