Na Śląsku prawie 200 nowych przypadków koronawirusa

fot: Kajetan Berezowski

W Polsce na obecność koronawirusa przebadano dotychczas prawie 1,7 mln próbek

fot: Kajetan Berezowski

Resort zdrowia w piątek rano, 24 lipca, poinformował o 458 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa. 184 z nich odnotowano w woj. śląskim. Dotychczas w całym kraju stwierdzono 42 038 zakażeń. Ministerstwo poinformowało także o śmierci 4 zainfekowanych osób. W sumie od początku epidemii w Polsce zmarło 1 655 zakażonych.

 

Przypomnijmy, że pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa odnotowano w Polsce 4 marca. Pacjent przebywał w szpitalu w Zielonej Górze. Prawdopodobnie zaraził się w czasie pobytu w Niemczech. Mężczyzna przebywał w szpitalu prze dwa tygodnie. Został wyleczony. 

Dotychczas najwięcej zakażeń odnotowano w województwie śląskim (14 965). Potem kolejno w mazowieckim (5 945), łódzkim (3 752), wielkopolskim (3 526) i dolnośląskim (3 130). Patrząc na te dane, trzeba uwzględnić, że woj. mazowieckie ma najwięcej mieszkańców. Jest ich ponad 5,3 mln. W woj. śląskim mieszka natomiast blisko 4,5 mln ludzi. To dwa największe regiony w Polsce pod względem mieszkańców. W przypadku Śląska trzeba także uwzględnić, że jest to region o najwyższym stopniu urbanizacji i największej gęstości zaludnienia. 

Dotychczas najwięcej zgonów odnotowano na Śląsku. Zmarło tam 380 osób.

Najmniej osób zakażonych koronawirusem jest w województwie lubuskim (350). 

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia liczba chorych w Polsce wynosi 8 388. Ozdrowieńców jest natomiast 31 541.  

Na całym świecie zarażonych koronawirusem jest blisko 6,1 mln osób. Wyzdrowało natomiast ponad 8,8 mln ludzi. W sumie z powodu koronawirusa zmarło ponad 633 tys. osób. 

 

 

 

 

 

 

 

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Kolejny wiadukt w Katowicach do remontu. Miasto ogłosiło przetarg

Samorządowa spółka Katowickie Inwestycje zamawia remont wiaduktu drogowo-tramwajowego w ciągu ul. 1 Maja nad Aleją Murckowską, czyli drogą krajową nr 86. Miejski remont ma być skoordynowany z inwestycją PKP Polskich Linii Kolejowych dot. równoległego wiaduktu kolejowego nad DK86.

20 nowych tramwajów do końca sierpnia na śląskich torach

Tramwaje Śląskie dostały 136 mln złotych z KPO. Pozwoli to na zakup 20 nowoczesnych wagonów. 

Niebezpieczne manewry na S1. Co skłania kierowców do zawracania przed tunelami?

Obejście Węgierskiej Górki na drodze ekspresowej S1 to jedna z najbardziej malowniczych tras w Polsce. Są tam imponujące estakady, mosty i tunele. I właśnie przed tunelami na tej trasie część kierowców „głupieje” – zawraca i jedzie pod prąd. Dlaczego tak się zachowują? - Znamy prawdopodobną przyczynę – informują w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

20. Marsz Autonomii z poparciem dla języka śląskiego

W sobotę, 11 lipca, jubileuszowy Marsz Autonomii przejdzie ulicami Katowic.