Magazyn PGG: o Dniu Dziecka, kartach Family i Robercie Talarczyku

1529479233 pgg magazyn czerwiec pgg

fot: PGG

W czerwcowym Magazynie PGG m.in.fotorelacja z obchodów Dnia Dziecka w spółce i informacje korzyściach płynących z karty PGG Family

fot: PGG

Dzień Dziecka i pracownicza karta PGG Family to główne tematy czerwcowego Magazynu PGG, gazety firmowej wydawanej przez Polską Grupę Górniczą. Przeczytamy w nim również o obecności spółki na Europejskim Kongresie Gospodarczym, nowym teledysku zespołu Głębia i Robercie Talarczyku, górniku-bokserze. Oto szczegóły:

Karta PGG Family to element programu spółki skierowanego do pracowników. Dzięki niej oni i ich rodziny mogą korzystać z licznych zniżek przy zakupie produktów lub usług. To m.in. oferta PKN Orlen.

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego przedstawiciele PGG brali udział w panelach na temat górnictwa i energetyki. Prezes PGG Tomasz Rogala przypomniał, że państwa UE dysponują energią jądrową, OZE i źródłami kopalnymi, a produkcja węgla brunatnego w Unii jest szokująca (380 mln t).

– Import węgla kamiennego wyniósł w zeszłym roku aż 172 mln t do UE, a Hiszpania, Włochy i Niderlandy zanotowały kilkunastoprocentowy wzrost zużycia tego paliwa. Potrzeby energetyczne rosły na tyle, że energię elektryczną trzeba było produkować rok temu z paliw stałych. Trzeba było przywieźć 172 mln t węgla kamiennego, który tworzył miejsca pracy poza Europą, natomiast spalanie i jego efekt miał miejsce w Europie. Czy jest to zasadne podejście, pozostaje pytaniem otwartym – mówił prezes Rogala podczas EKG.

Przez dwa dni, 9 i 10 czerwca, pracownicy PGG wraz z rodzinami bawili się w nowym Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach oraz w Legendii, czyli Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie. Wszystkie atrakcje były nieodpłatne, a dzięki karnetom dołączanym do zaproszeń można było także napić się i zjeść. Każdy też otrzymał koszulkę z logo PGG. W magazynie można obejrzeć fotorelację z tych wydarzeń.

PGG razem ze śląską policją od 1 września zorganizuje w szkołach i przedszkolach prelekcje na temat bezpieczeństwa. Spółka ufundowała 47 tysięcy odblasków dla dzieci. Program ten, zatytułowany „Świeć przykładem z PGG”, to kolejna część dużego projektu skierowanego do rodzin. Jego inauguracja odbyła się 4 czerwca na Stadionie Śląskim. Podczas inauguracji nowego programu PGG obecny był wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, posłowie Jerzy Polaczek i Grzegorz Matusiak, przedstawiciele samorządów, nauczyciele i rodzice.

PGG postanowiła wesprzeć Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Lędzinach i ufundowała pracownię robotyki, programowania oraz terapii ręki dla dzieci.

PGG jest jednym z fundatorów sztandaru dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. 23 maja na placu Jana Pawła II, tuż obok rudzkiego magistratu, odbyła się uroczystość nadania sztandaru połączona z obchodami Dnia Strażaka.

Zespół Głębia nagrał nowy teledysk pt. Jesteśmy z wami. To utwór przygotowany specjalnie na Mundial. Zdjęcia kręcono w zameczku w Czernicy.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie 25 maja odbyła się Narodowa Gala Boksu, na której walczył Robert Talarek, elektromonter z ruchu „Bielszowice” KWK „Ruda”.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.