Katowice: tatuaż, muzyka i nie tylko... w Szybie Wilson

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Chętnych do przyozdobienia ciała zapewne, jak i rok temu, nie zabraknie

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Najbliższy weekend (20 i 21 września) upłynie w Katowicach pod znakiem rozrywki, którą niektórzy nazwaliby pewnie ekstremalną, jednak każdy, kto bardziej zagłębi się w temat szybko przekona się, że mamy tu do czynienia z prawdziwą sztuką i coraz prężniej rozwijającą się kulturą.

Mowa o Cropp Tattoo Konwent - wydarzeniu, które w katowickiej galerii Szyb Wilson w Nikiszowcu ugości ponad 120 tatuatorów i znacznie wiele więcej odwiedzających. Najlepsi tatuatorzy z kraju przez dwa dni będą udowadniać, że tatuaż to sztuka malowania arcydzieł na ciele, a nie element subkultury więziennej czy marynarskiej. Przedostatni weekend września w Galerii Szyb Wilson będzie pełen atrakcji nie tylko dla fanów zdobienia ciała tuszem ale też muzyki i pokazów artystycznych. Wśród wykonawców, którzy pojawią się na koncertowych scenach Konwentu znajdują się m.in. zespoły Tuff Enuff oraz Pay No Respect.

Chętnych do przyozdobienia ciała zapewne, jak i rok temu, nie zabraknie. Jury festiwalu w składzie: Anabi, specjalizujący się w tatuażu naturalnym, malarskim i komiksowym, Sławek Frączek, który jako pierwszy organizował w Polsce festiwale tatuażu, legenda wśród polskich tatuatorów - Karol Krawczyk oraz pochodzący ze Śląska Tomasz Gaca oceni prace tatuatorów w ośmiu kategoriach. Wśród nich także kategoria związana z naszym regionem.

- W każdym mieście, w którym odbywa się Cropp Tattoo Konwent staramy się stworzyć kategorię konkursową, która wiąże się z regionem, w którym odbywa się impreza i tak w Gdańsku mieliśmy konkurs na tatuaż związany z morzem, a w Katowicach zobaczymy tatuaże związane ze Śląskiem. W 2013 r., w trakcie pierwszej śląskiej konwencji w tej kategorii zwyciężył Kazimierz "Kosa" Rychlikowski ze studia Speak In Color - opowiada Tomasz Majchrzyk, współorganizator konwentu.

Oprócz tatuaży i koncertów, na katowickiej odsłonie nie zabraknie sceny pokazowej, na której zobaczymy jedną z najzdolniejszych tancerek burleski na świecie LouLou D'vil. Obejrzymy także występ legendarnej grupy fireshow Mamadoo oraz Aurelii Bernard, pochodzącą z Francji, niesamowicie utalentowaną artystkę cyrkową. Ponieważ śląska odsłona po raz drugi odbywa się na terenie galerii sztuki, organizatorzy w ramach konwencji zapraszają także na wystawę surrealistycznych grafik Tomasza Strzałkowskiego i kaligrafii Mateusza Wolskiego. Spragnieni dodatkowych wrażeń będą mogli posmakować sztuki tatuowania przez dzierganie tuszem bananowych skórek pod okiem specjalisty - Sasky'iego z Banana-Ink.

Podczas tegorocznej odsłony będzie też można zajrzeć do jedynej w swoim rodzaju strefy customowych samochodów i lowriderów. Odwiedzający śląską edycję imprezy będą mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszy projekt malowania ramy roweru.

Druga śląska edycja Cropp Tattoo Konwent, łącznie zaś 11 odsłona cyklu, odbędzie się w dniach 20 i 21 września 2014 w Galerii Szyb Wilson. Impreza jest biletowana, ale organizatorzy postanowili obniżyć cenę wstępu na niedzielne wydarzenia.

- Niedziela to dzień, który najczęściej spędza się w gronie rodzinnym. Dlatego uznaliśmy, że bilety powinny być tego dnia tańsze, aby każdy mógł zabrać swoją rodzinę i wspólnie spędzić ten czas. Mam nadzieję, że pozwoli to wielu osobom zobaczyć z bliska sztukę tatuażu artystycznego i pomoże pozbyć się negatywnych stereotypów związanych z malowaniem skóry tuszem. Na każdej odsłonie konwentu obserwujemy wiele zadowolonych dzieci, które towarzyszą rodzicom - zachęca Marcin Pacześny, współorganizator imprezy.

Bilety jednodniowe w cenie 35/45 zł - bilet na sobotę i 30/40 zł - bilet na niedzielę (przedsprzedaż/w dniu imprezy) oraz dwudniowe karnety (50/60) są dostępne w sieci www.biletin.pl.

Więcej informacji o Cropp Tattoo Konwent na stronie: http://katowice.tattookonwent.pl.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.

ORLEN stworzy sieć „komfortek” dla podróżujących ze szczególnymi potrzebami

ORLEN jako pierwsza firma paliwowa w Polsce uruchamia program, który ma zwiększyć komfort podróżowania po kraju osób ze szczególnymi potrzebami. Przy najważniejszych trasach powstanie ponad 30 tzw. „komfortek” – specjalistycznych pomieszczeń higieniczno-opiekuńczych.

Trójkąt Transformacji. Co po fedrowaniu? Cyfrowy i bezpieczny Śląsk

W Katowicach wiele razy mówiono, że transformacja Śląska powinna być sprawiedliwa, zrównoważona, nowoczesna, zielona, ambitna i innowacyjna. Prof. Artur Dyczko, dyrektor Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB, dopisał do tej listy słowo: bezpieczna. Jego wystąpienie pokazało wizję Cyfrowego i Bezpiecznego Śląska - regionu, który dzięki danym, mapom, modelom, monitoringowi i cyberodporności będzie potrafił nie tylko przechodzić transformację, ale także ją rozumieć, monitorować i zabezpieczać.

Na koniec maja br. zasoby złota wzrosły do 613,9 ton

W rezerwach Narodowego Banku Polskiego na koniec maja było niemal 613,9 ton złota - poinformował w piątek bank centralny. To wzrost o ponad 18 ton wobec poprzedniego miesiąca.