Katowice: i po wyścigu, życie wraca do normy

fot: Andrzej Bęben/ARC

Tour de Pologne to impreza dużego kalibru. Nie tylko ze sportowego punktu widzenia...

fot: Andrzej Bęben/ARC

+26 Zobacz galerię

Galeria
(29 zdjęć)

Taylor Phinney wygrał 4. etap Tour de Pologne (na trasie Tarnów-Katowice). Peleton nie dał rady doścignąć Amerykanina, który przyjechał na metę 1,5 sekundy przed, goniącym go peletonem. To było w środę 31 lipca. W czwartek 1 sierpnia życie w Katowicach wraca do normy.

Wielka impreza i nie mniejsze utrudnienia w codziennym życiu kilku miast województwa śląskiego. Ograniczony wjazd do Katowic już od 9.00, choć o tej godzinie kolarze jeszcze szykowali się do startu w odległym Tarnowie. Autobusy jeżdżące zupełnie innymi trasami. I tramwaje również. Sytuację ratowały pociągi Kolei Śląskich, ale i tu trzeba było wystać swoje, by kupić bilet. Bo na nowoczesnym dworcu kolejowym w Katowicach Koleje Śląskie mają raptem trzy kasy i jeden biletomat.

Za to swoje święto mieli miłośnicy kolarstwa i wielkich, sportowych imprez. W oczekiwaniu na kolarzy kibiców przy mecie w Katowicach, obok Spodka, zagrzewali wodzireje, a firmy-sponsorzy Tour de Pologne hojnie wyposażali w gadżety do dopingowania ścigających się.

Tour de Pologne to impreza dużego kalibru. Nie tylko ze sportowego punktu widzenia. To niebywały wysiłek logistyczny, w którym tradycyjnie partycypują miasta leżące na trasie wyścigu.

A dla kibiców to gratka i swego rodzaju sportowy odpust z muzyką w tle i przeróżnymi popisami. Co zresztą staraliśmy się uchwycić na zdjęciach...

Wyniki 4. etapu:
1. TAYLOR PHINNEY (USA, BMC) 5:40.17.
2. Steele von Hoff (Australia, Garmin).
3. Jauheni Hutarowicz (Białoruś, AG2R).
4. Aidis Kruopis (Litwa, Orica).
5. Reinardt Janse van Rensburg (RPA, Argos).
6. Thor Hushovd (Norwegia, BMC).
7. Luka Mezgec (Słowenia, Argos).
8. Bartłomiej Matysiak (Polska, CCC).
9. Daniele Ratto (Włochy, Canondale).
10. Daniel Schorn (Austria, NetApp).

Klasyfikacja generalna Skandia:
1. RAFAŁ MAJKA (Polska, Saxo) 21:55.02.
2. Sergio Luis Henao (Kolumbia, Sky) - strata 0.04.
3. Christophe Riblon (Francja, AG2R) - 0.06.
4. Pieter Weening (Holandia, Orica) - 0.07.
5. Jon Izaguirre (Hiszpania, Euskaltel) - 0.09.
6. Chirs Anker Sorensen (Dania, Saxo) - 0.09.
7. Domenico Pozzovivo (Włochy, AG2R) - 0.13.
8. Eros Capechi (Włochy, Movistar) - 0.13.
9. Robert Kišerlovski (Słowenia, RadioShack) - 0.16.
10. Thomas Roehregger (Austria, RadioShack) - 0.18.

W czwartek 5. etap - z Nowego Targu do Zakopanego (160,5 km).

 

W galerii: Tour de Pologne, IV etap z metą w Katowicach (zdjęcia: Andrzej Bęben - nettg.pl).

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Będzie system alarmowy na telefon w przypadku zagrożenia? Minister jest na "tak"

Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski opowiada się za wprowadzeniem systemu alarmowego na telefon w przypadku zagrożenia. Chodzi o system Cell Broadcast, który jest wykorzystywany m.in. na Ukrainie. Jak mówił w środę minister, MSWiA w tym kierunku powinno działać, a resort cyfryzacji będzie pomagał.

Bytom kończy kluczową inwestycję drogową w dzielnicy Miechowice

W bytomskiej dzielnicy Miechowice kończy się jedna z najważniejszych inwestycji drogowych ostatnich miesięcy – informują w bytomskim magistracie. Na ul. Nickla położono już ostatnią warstwę asfaltu, gotowe są chodniki i miejsca postojowe, a wzdłuż ulicy zakwitły róże. Intensywne prace trwają jeszcze przy ul. Relaksowej.

Wreszcie nowa perspektywa dla Jaru Południowego w Jastrzębiu-Zdroju

Po blisko 20 latach zakończyły się kwestie prawne dotyczące południowej części Jaru Południowego. Miasto wykonuje teraz niezbędne remonty istniejącej infrastruktury i przygotowuje projekt zagospodarowania całego terenu.

Przez upały na kilku odcinkach ograniczenia prędkości pociągów

Ze względu na wysokie temperatury na pięciu odcinkach tras kolejowych wprowadzono ograniczenia prędkości pociągów - przekazały w środę PKP PLK. W związku z pogodą zwiększono monitoring infrastruktury kolejowej, a także gotowość służb technicznych do ewentualnej reakcji.