Katowice 2013: KOMAG przedstawia swoją ofertę

Od 10 do 13 września br. Instytut Techniki Górniczej KOMAG kolejny już raz będzie uczestniczył w Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach.

Zaprezentuje na swoim stoisku najnowszą ofertę badawczą i techniczną, przygotowaną wspólnie z partnerami przemysłowymi:
• Zakłady Mechaniczne BUMAR ŁABĘDY SA,
• HELLFEIER Sp. z o. o.,
• Fabryka Urządzeń Sygnalizacyjnych i Teletechnicznych SYGNAŁY SA,
• ELSTA Sp. z o. o.,
• Firma Innowacyjno-Wdrożeniowa ELEKTRON,
• SelmaG Sp. z o. o.

Na stoisku KOMAG zaprezentuje m.in.: ładowarkę bocznie wysypującą z wysięgnikiem teleskopowym ŁBT-1200 M, powietrzno-wodny zraszacz przesypu typu BRYZA-1200, dmuchawę strumienicową elektryczną DSE-400, iskrobezpieczny transparent optyczny PTI-01.Szereg rozwiązań współautorstwa KOMAG zaprezentują na swoich stoiskach jego kontrahenci - producenci maszyn i urządzeń górniczych.

Przykładem jest innowacyjne rozwiązanie kombajnu ścianowego KSW-800 NE, będącego wynikiem realizacji projektu INERG, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach przedsięwzięcia IniTech, oraz filtr samoczyszczący FS-60, które zaprezentuje Grupa KOPEX.Innymi przykładami komercjalizacji wyników prac KOMAG, prezentowanymi na targach, będą: lutnia wirowa WIR-800, urządzenie odpylające UO-630-1, urządzenie odpylające UO-400-2 oraz górniczy wentylator elektryczny GWE-630B/18,5, eksponowane przez firmę WIROMAG Sp. z o. o. KOMAG zaprasza do odwiedzenia swojej ekspozycji w sektorze S1, na stanowisku nr 05.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Osiedle przy ul. Kosmicznej w katowickim Giszowcu gotowe do użytkowania

Realizacja jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie i ekologicznie inwestycji mieszkaniowych Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Kosmicznej 57 b–h zakończona. Mieszkania są gotowe do użytkowania i czekają na nowych najemców.

Chorzów: Kolejne przejazdy pod estakadą zostaną otwarte 5 czerwca

Przejazdy pod estakadą w rejonie ul. Jana Faski i Pocztowej zostaną udostępnione kierowcom w piątek 5 czerwca - zapowiedział Urząd Miejski w Chorzowie. Otwarty zostanie również znajdujący się przy nich parking P2.

Spór o farmę fotowoltaiczną w Parku Śląskim. Chorzów blokuje inwestycję

Władze Parku Śląskiego chcą zbudować farmę fotowoltaiczną, która w przyszłości mogłaby rocznie dawać nawet do 2 mln zł oszczędności na opłatach za energię. Instalacja miałaby powstać na terenie, który od zawsze był zapleczem technicznym parku, ale ten plan został (na razie?) zablokowany przez miasto Chorzów.

Kryptonim „Wypadek”. Katastrofa w kopalni Mysłowice

4 lutego 1987 roku w kopalni Mysłowice w Mysłowicach miał miejsce tragiczny wypadek. Doszło tam do wybuchu metanu i pyłu węglowego, zginęło 19 górników, kilkudziesięciu zostało rannych. Przygotowaliśmy podcast o tej tragedii na podstawie materiałów zgromadzonych w Instytucie Pamięci Narodowej w Katowicach. Zachęcamy do posłuchania.