GZM planuje kolejny wspólny zakup energii
Już po raz 4-ty Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia tworzy grupę zakupową energii elektrycznej. Tym razem GZM chce kupić ponad 1,3 TWh prądu w imieniu ponad 330 zamawiających. GZM informuje, że zakupiona w ten sposób energia elektryczna ma w latach 2024-2025 docierać do ponad 1500 podmiotów. To jednostki tworzone zarówno przez gminy wchodzące w skład Metropolii, jak i spora