Gospodarka

Lista artykułów

Złoty lekko zyskiwał po poprawie nastroju na rynku

Podczas wtorkowej (28 czerwca) sesji złoty lekko odreagował ostatnie spadki związane z Brexitem. Analitycy walutowi podkreślają jednak, że może to być chwilowe, ponieważ inwestorzy nadal nie wiedzą, w jaki sposób Zjednoczone Królestwo opuści Wspólnotę.Około godz. 16.35 euro kosztowało 4,42 zł, dolar - 4 zł, frank szwajcarski - 4,08 zł, a funt - 5,34

Badania: walczą podatnicy z fiskusem...

Średnio cztery i pół roku firma w Polsce musi spędzić w urzędach i w sądzie, nim oczyści się z zarzutu organów podatkowych o dokonanie nieprawidłowości podatkowych - wynika z wyliczeń firmy doradczo-audytorskiej Grant Thornton. W tym czasie firma często traci płynność i upada.

Zaslepka

Złoty słabszy głównie wobec dolara i franka

Podczas poniedziałkowej (27 czerwca) sesji złoty tracił przede wszystkim wobec dolara i franka szwajcarskiego, natomiast zyskiwał wobec funta, co analitycy wiążą z utrzymującą się niepewnością na rynkach po Brexicie. Ok. 18.30 za euro trzeba było zapłacić 4,44 zł, za dolara 4,03 zł, za franka 4,12, a za funta 5,32 zł.Rafał Sadoch z DM mBanku komentuje, że słabnięcie złotego

Zaslepka

Wall Street w cieniu Brexitu

Poniedziałkowa (27 czerwca) sesja na nowojorskich giełdach upłynęła pod znakiem dalszych spadków głównych indeksów. Jest to wywołane obawami dotyczącymi konsekwencji wyjścia W. Brytanii z UE i chaosem panującym w tym kraju. Spadkom przewodzi silnie tracący sektor bankowy.Wciąż mocno osłabia się funt, który wobec dolara jest najtańszy od 1985 roku

Polska musi być niezależna energetycznie

Polska musi być niezależna energetycznie i powinna osiągnąć ten cel jak najniższym kosztem - napisali analitycy Instytutu Jagiellońskiego w raporcie dotyczącym przyszłości polskiej energetyki.W poniedziałek (27 czerwca) w Warszawie zaprezentowano raport pt. "Jaka energia będzie napędzać polską gospodarkę"."Polska musi być niezależna energetycznie i powinna

Zaslepka

WIG20 w dół

WIG20 na zamknięciu poniedziałkowej (27 czerwca) sesji spadł o 2,12 proc. do 1732,19 pkt., WIG30 spadł o 1,99 proc. i wyniósł 1931,37 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs 158 spółek, 184 spadł, a 52 nie zmienił się.WIG spadł o 1,63 proc. i wyniósł 44045,53 pkt., mWIG40 spadł o 1,02 proc. i wyniósł 3312,89 pkt., a WIGdiv spadł o 1,16 proc.

GPW: słabnie też złoty

Po południu w poniedziałek (27 czerwca) główne indeksy na stołecznym parkiecie nadal spadały. Polska waluta po Brexicie nadal traci wobec euro, franka szwajcarskiego i dolara USA. Złoty umacnia się za to wobec brytyjskiego funta.

Zarabiają w energetyce i górnictwie

Tygodnik Wprost opublikował kolejną listę stu najbogatszych Polaków/Polek. W tym elitarnym i pachnącym pieniądzem gronie znalazły się osoby operujące w szeroko pojętym górnictwie i energetyce. Niespodzianką jest to, że Wprost nie sklasyfikowało w tym roku Krzysztofa Jędrzejewskiego, większościowego do niedawna udziałowca Kopeksu. W poprzednim notowaniu zajmował 29. miejsce.