JSW i Tauron nadal bez prezesów. W Tauronie wyłoniono już trzech wiceprezesów spółki

fot: Krystian Krawczyk

Zielony Zwrot Taurona przewiduje zwiększenie do 65 procent udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w strukturze wytwarzania Grupy

fot: Krystian Krawczyk

Jastrzębska Spółka Węglowa i Tauron nadal szukają prezesów. Ponieważ osoby na to stanowisko nie zostały wyłonione w poprzednich konkursach, ogłoszono nowe.

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej ogłosiła nowy konkurs na stanowisko prezesa tej górniczej firmy w miejsce odwołanej 9 lipca Barbary Piontek. W ub. tygodniu wyłoniono trzech wiceprezesów JSW, nie wybrano jednak ani prezesa, ani jego zastępcy ds. rozwoju. Spółką nadal kieruje czasowo delegowany prof. Stanisław Prusek. Zgłoszenia kandydatów ubiegających się o stanowisko prezesa będą przyjmowane do 23 sierpnia, a rozmowy kwalifikacyjne z osobami, które spełnią kryteria formalne, zaplanowano na 27 sierpnia.

Wcześniejsze, ogłoszone 12 lipca postępowanie kwalifikacyjne, dotyczyło stanowiska prezesa oraz jego czterech zastępców do spraw: ekonomicznych, handlu, rozwoju oraz technicznych i operacyjnych. O każde z tych stanowisk ubiegało się co najmniej pięciu kandydatów. Łącznie wpłynęło 29 zgłoszeń, z których jedno nie spełniło kryteriów formalnych.

Jak już informowaliśmy, rada zdecydowała już o powołaniu trzech wiceprezesów spółki: Sebastiana Bartosa, który w zarządzie JSW odpowiada za handel, Roberta Ostrowskiego, który od 3 sierpnia zajmuje się sprawami ekonomicznymi, oraz Edwarda Paździorko, który 1 września obejmie stanowisko wiceprezesa ds. technicznych i operacyjnych.

Rada nadzorcza spółki Tauron Polska Energia także ogłosiła nowy konkurs na stanowisko prezesa firmy. Niedawno wyłoniono trzech wiceprezesów Taurona, nie wybrano jednak prezesa. Spółką czasowo kieruje nowy wiceprezes ds. handlu Artur Michałowski. Ponadto powołano Krzysztofa Surmę na stanowisko wiceprezesa ds. finansów oraz Patryka Demskiego na stanowisko wiceprezesa ds. strategii i rozwoju.

Termin przyjmowania zgłoszeń w nowym konkursie na stanowisko prezesa Tauron Polska Energia upływa w południe 30 sierpnia, a rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami zaplanowano na 2 września.

Tymczasem rada nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna powołała 9 sierpnia 2021 r. Andrzeja Legeżyńskiego do pełnienia funkcji prezesa zarządu oraz Krzysztofa Kuśmierowskiego do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych i transformacji.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów.