Ruszyły poważne zmiany kadrowe w oddziałach PGG

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

Wprowadzone zmiany dostosowują skład zespołu do aktualnej struktury i bieżących potrzeb spółki

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

Decyzją Zarządu Polskiej Grupy  Górniczej z początkiem roku 2025 nastąpią zmiany w kadrze kierowniczej w 6 oddziałach spółki. Zmiany dotyczą oddziałów: KWK  ROW, KWK Ruda, KWK Sośnica, KWK Mysłowice Wesoła, KWK Staszic-Wujek oraz  Zakładu Informatyki i Telekomunikacji - czytamy w komunikacie prasowym.

Wprowadzone zmiany dostosowują skład zespołu do aktualnej struktury i bieżących potrzeb spółki.

KWK ROW - Zgodnie z Uchwałami Zarządu PGG S.A. z dniem 1 stycznia 2025 roku stanowisko Dyrektora Technicznego KWK ROW obejmie Grzegorz Gwoździk (do 31 grudnia 2024 r. Naczelny Inżynier Ruchu Marcel), a obowiązki Dyrektora ds. Pracowniczych obejmie Dariusz Szlachta (do 31 grudnia Dyrektor ds. Pracowniczych Ruchu Chwałowice i Ruchu Jankowice). Naczelnym Inżynierem Ruchu Marcel i Ruchu Rydułtowy zostanie Adam Musioł (do 31 grudnia 2024 r. Naczelny Inżynier Ruchu Rydułtowy).

KWK Ruda - Z dniem 1 stycznia 2025 roku stanowisko Dyrektora ds. Pracowniczych KWK Ruda obejmie Marcin Maciejczyk (do 31 grudnia 2024 r. na stanowisku Dyrektora ds. Pracowniczych Ruchu Marcel i Ruchu Rydułtowy). Zastąpi na tym stanowisku Adama Rzepskiego.

KWK Mysłowice-Wesoła- Od 1 stycznia 2025 roku stanowisko Dyrektora Kopalni KWK Mysłowice-Wesoła obejmie Mieczysław Wojtyński (do końca grudnia 2024 r. Naczelny Inżynier w KWK Sośnica).

W nowym roku nastąpi także zmiana na stanowisku Dyrektora ds. Ekonomiczno – Pracowniczych, którym obecnie jest Tomasz Rędzia. Nowy dyrektor zostanie powołany niezwłocznie.

KWK Staszic-Wujek- 1 stycznia 2025 roku nowym Naczelnym Inżynierem KWK Staszic-Wujek zostanie Zbigniew Lewandowski (do 31 grudnia 2024 r. Dyrektor Kopalni KWK Mysłowice-Wesoła). Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Jaksinę.

KWK Sośnica- Stanowisko Naczelnego Inżyniera KWK Sośnica od 1 stycznia 2025 roku obejmie Marcin Kruk, zastępując dotychczasowego Naczelnego Inżyniera – Mieczysława Wojtyńskiego.

Zakład Informatyki i Telekomunikacji- Od 1 stycznia 2025 roku Dyrektorem ds. Technicznych Zakładu Informatyki i Telekomunikacji zostanie Krzysztof Kwitek. Zastąpi na tym stanowisku Piotra Kuśkę.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.