Pracownicy węglowej spółki włączyli się w akcję Szlachetna Paczka

1609145237 swietaprezentychoinka

fot: pixabay.com

Triki na zakup świątecznych prezentów można mnożyć bez końca, jednak powinniśmy pamiętać, że nadrzędnym celem jest sprawienie naszym bliskim przyjemności, a może nawet próba spełnienia czyjegoś marzenia

fot: pixabay.com

W akcję Szlachetna Paczka włączyli się pracownicy Południowego Koncernu Węglowego. Przygotowali prezenty dla 79-letniej pani Magdaleny.

Jak poinformowali przedstawiciele PKW, w tym roku w ramach Szlachetnej Paczki, pracownicy spółki połączyli siły, by przygotować wyjątkowe, pełne serca upominki dla 79-letniej pani Magdaleny, seniorki, która zmaga się z samotnością i codziennymi trudnościami.

- Akcja, która zjednoczyła grupę pracowników PKW, to dowód na to, jak ważne jest, by w tym wyjątkowym okresie nie zapominać o innych. Wybór pani Magdaleny, seniorki z ograniczonymi środkami do życia, nie był przypadkowy. Organizatorzy chcieli, aby ich dar trafił do osoby, która oprócz trudności materialnych, zmaga się z samotnością, szczególnie odczuwalną w czasie Świąt Bożego Narodzenia – wskazali przedstawiciele PKW.

Pracownicy PKW starannie zapoznali się z potrzebami pani Magdaleny, biorąc pod uwagę nie tylko jej codzienne wyzwania, ale i małe marzenia. Na tej podstawie przygotowano paczki, które wypełniły się nie tylko artykułami codziennego użytku i żywnością, ale także drobnymi upominkami, mającymi na celu wywołanie uśmiechu na twarzy seniorki.

Wśród przygotowanych darów znalazły się ciepłe ubrania, pościel oraz inne niezbędne rzeczy, które miały pomóc pani Magdalenie przetrwać zimowe miesiące. Jednak największym prezentem, który z pewnością sprawił jej ogromną radość, była nowa wersalka.

PKW (dawniej Tauron Wydobycie) do końca 2022 r. był częścią Grupy Tauron. Natomiast 1 stycznia 2023 r. spółka stała się jednoosobową spółką Skarbu Państwa i od tego momentu funkcjonuje poza strukturami kapitałowymi Grupy Tauron.

Do PKW należą trzy zakłady górnicze: Sobieski w Jaworznie, Janina w Libiążu i Brzeszcze w Brzeszczach. Na koniec minionego roku zakłady PKW zatrudniały 6300 osób. W 2023 r. kopalnie spółki wyprodukowały 4,5 mln t węgla, podczas gdy rok wcześniej produkcja wyniosła trochę ponad 5 mln t.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.