ŚRODA, 8 GRUDNIA, CZWARTA FALA COVID-19 FAKTEM: 28 542 nowe przypadki zakażeń SARS-CoV-2; z powodu COVID-19 zmarły 592 osoby; 86 796 chorych zmarło od początku pandemii; 3 732 589 Polaków zachorowało od początku pandemii; najwięcej zachorowań w województwach: śląskim (4234), mazowieckim (4035), wielkopolskim (3166), małopolskim (2505), dolnośląskim (2500); 23 453 łóżka zajęte przez pacjentów z COVID-19; pod respiratorami przebywa 2026 pacjentów; 588 603 osoby na kwarantannie.

Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter


REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
9 lutego 2021 Prezentacja

FORTISSIO: koszty, platformy, rodzaje kont - co oferuje broker

Fortissio przestrzega wszystkich wymogów finansowych i przepisów prawa
fot: pixabay.com

Fortissio to marka, która należy do greckiej firmy VIE FINANCE. Recenzje i opinie na popularnych forach internetowych pokazują, że jest to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Postanowiliśmy przetestować usługi Fortissio na własną rękę.

W naszej recenzji zebraliśmy odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie warto sobie zadać przed podjęciem współpracy z brokerem. Okazało się, że Fortissio zapewnia atrakcyjne i bezpieczne warunki dla każdego tradera niezależnie od stopnia zaawansowania. Zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą dostawcy i przetestowania środowiska demo platformy.

Jakie możliwości zapewnia platforma Fortissio?

Platforma PROfit jest dostosowana do potrzeb każdego tradera. Wbudowana Akademia to szeroka gama lekcji oraz samouczków, a także narzędzi, które ułatwiają wizualizację. Ponadto każdy inwestor może liczyć na profesjonalne wsparcie i szybką pomoc.

Broker oferuje dwie wersje platformy. Opcja przeglądarkowa pozwala zagłębić się w szczegóły na komputerze. Mobile PROfit to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią działać w biegu. Obie wersje nie wymagają pobierania ani aktualizacji oprogramowania. Jedyne, czego potrzebujesz, to dostęp do internetu. Możesz handlować, gdzie chcesz i płynnie kontynuować działania z dowolnego miejsca.

Broker zadbał o bezpieczne środowisko demo, dzięki któremu zapoznasz się z funkcjonowaniem platformy, ryzykiem związanym z handlem, a także dopracujesz własną strategię. Jeśli uda Ci się pomnożyć fundusze, zatrzymujesz je na swoim koncie. W przeciwnym przypadku zainwestowane środki wracają do Ciebie.

Jakie konta oferuje broker?

Fortissio proponuje aż 9 kont detalicznych. Opcja Basic daje dostęp do najważniejszych funkcji i narzędzi, które pomogą Ci odnieść sukces. Darmowy trening i ebook pozwalają poznać rynek i postawić pierwsze kroki jako inwestor. Każdy użytkownik platformy może liczyć na Autochartist, Wiadomości POP UP, Trading Insider i Trading Jednego Kliknięcia. Korzyści przy otwarciu kolejnych kont to atrakcyjne zniżki, BITA (3,5,10,15,20) oraz Osobisty Agent Obsługi Klienta. 

Fortissio udostępnia jedno z najpopularniejszych i najbardziej polecanych narzędzi inwestycyjnych, czyli Autochartist. Zdj. pixabay.com

Jesteś gotowy na większe ryzyko? Broker umożliwia handel z wysoką dźwignią oraz 0% margin close-out. To opcja przygotowana dla osób, które posiadają wiedzę, doświadczenie oraz zdolność do podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Klienci profesjonalni muszą jednak zrezygnować z części zabezpieczeń dla początkujących traderów. Jeśli jesteś gotowy na takie warunki, możesz aplikować za pośrednictwem platformy lub wypełnić formularz na stronie Fortissio. Przed wykonaniem tego kroku upewnij się, że spełniasz m.in. dwa z następujących warunków: 

1. Doświadczenie w pracy w sektorze finansowym (na stanowisku związanym z transakcjami i usługami) przez minimum rok.
2. Minimum 10 transakcji o znacznej wartości, które przeprowadziłeś w ciągu kwartału.
3. Portfel depozytów i instrumentów finansowych o wartości, która przekracza 500 000 euro. 

Jakie narzędzia handlowe zapewnia broker?

Skuteczne narzędzia handlowe to podstawa do osiągania regularnych zysków na rynku inwestycyjnym. Dzięki Fortissio każdy trader otrzymuje codzienne wiadomości rynkowe oraz kalendarz gospodarczy. Sygnały o możliwych zmianach cen pozwalają szybko podjąć decyzję odnośnie Twoich pozycji. Łatwiej pomnożysz zyski i unikniesz strat. Aktualne i czytelne wykresy to dodatkowa korzyść dla każdego tradera.

Fortissio udostępnia jedno z najpopularniejszych i najbardziej polecanych narzędzi inwestycyjnych, czyli Autochartist. Usługa pozwala na uzyskanie wyraźnego obrazu danych z różnych rynków oraz oszczędność czasu. Dzięki Autochartist otrzymasz:

 • Filtry prawdopodobieństwa, które wyszukują ważne wydarzenia rynkowe i odnoszą je do poprzednich wyników oraz wzorców.
 • Automatyczną analizę techniczną, która dotyczy prognoz cen, wzorów wykresów, poziomów wsparcia i oporu.
 • Analizę zmienności, która pokazuje najlepsze poziomy wyjścia i momenty, kiedy rynek jest najbardziej niestabilny.
 • Codzienne raporty rynkowe, które dotyczą aktualizacji i ważnych zmian na rynkach. 

Trading Insider to sposób, aby śledzić trendy innych inwestorów w oparciu o otwarte pozycje. Funkcja dostarcza linków, danych statystycznych i treści finansowych od osób trzecich. Pamiętaj, że broker nie weryfikuje tych informacji. Samodzielnie zdecyduj, jak wykorzystasz dane w swojej strategii i czy podążysz za trendem. 

Czy Fortissio zapewnia bezpieczeństwo? 

Fortissio podlega regulacjom ze strony różnych organów nadzorujących w UE, w tym Greckiej Komisji Rynku Kapitałowego. Podmiot przestrzega wszystkich wymogów finansowych i przepisów prawa. Spółka działa zgodnie z dyrektywą europejską MiFID i pomaga budować zharmonizowane środowisko dla inwestorów. Cel MiFID to zagwarantowanie przejrzystości finansowej, uczciwej konkurencji i ochrony konsumentów. 

Fortissio jest członkiem Funduszu Kompensacyjnego Inwestorów. Dzięki temu roszczenia inwestorów są zabezpieczone w przypadku, gdy spółka nie wywiąże się z warunków umowy. Fortissio gwarantuje, że środki inwestorów są gotowe do wypłaty w każdym momencie, bez zbędnej zwłoki. W przeciwnym wypadku każdy klient detaliczny może ubiegać się o odszkodowanie. 

Depozyty inwestorów trafiają na osobne, bezpieczne konta. Broker wprowadził specjalne szyfrowanie, które ma chronić użytkowników platformy przed atakami hakerskimi. Dodatkowo Fortissio zadbał o system 3D Secure, który gwarantuje, że żadna nieupoważniona osoba nie użyje Twojej karty. Przy każdej transakcji system prosi o podanie dodatkowego kodu. 

Fortissio dba o swoją reputację i nieposzlakowaną opinię. Spółka zatrudnia zespół specjalistów, którzy przestrzegają zasad etyki biznesowej i przechowują dane klientów w najwyższej poufności. Działalność brokera podlega nadzorom ze strony CNMV, CONSOB, KNF, FCA, BaFin i innych organów. 

Jak wygląda kontakt z klientem? 

Fortissio szybko odpowiada na pytania i rozwiązuje problemy swoich klientów. Broker zamieścił formularz kontaktowy na swojej stronie. Możesz również skorzystać z danych kontaktowych, które udostępnia firma. Znajdziesz tam adresy mailowe i numery telefonów do poszczególnych działów. Obsługa Klienta pracuje od poniedziałku do piątku. 

Jak wygląda system wpłat oraz wypłat z konta? 

Jeśli chcesz otworzyć konto na platformie Fortissio, zrobisz to szybko i bezpłatnie. W celu rozpoczęcia handlu wpłać minimalny depozyt. Broker nie pobiera żadnych dodatkowych opłat. Możesz wybrać przelew elektroniczny lub jedną z metod natychmiastowych np. karta kredytowa, płatnicza, PayPal, Neteller, Skrill, Klarna lub ecoPayz. Zaraz po zaksięgowaniu środków możesz rozpoczynać handel. 

Chcesz wypłacić środki z konta? Zaloguj się na platformę i utwórz odpowiednie zlecenie. Broker rozpocznie przetwarzanie zlecenia już pierwszego dnia roboczego. Czas wypłaty różni się w zależności od wybranej metody. Pamiętaj, że fundusze wpłyną do Ciebie tą samą drogą, co wcześniejszy depozyt. Ewentualnie opóźnienia to najczęściej wynik wewnętrznych procedur bankowych. Broker pozwala na dowolną ilość wypłat bez dodatkowych opłat. Jeśli kwota końcowa różni się od podanej w zleceniu, prawdopodobnie wynika to z otwartych pozycji. Jeśli zlecenie zostało odrzucone, sprawdź stan swoich środków na koncie. Masz dodatkowe pytania? Polecamy kontakt z działem wsparcia Fortissio. 

Jakie instrumenty finansowe udostępnia broker? 

Jako inwestor, który współpracuje z Fortissio, uzyskujesz dostęp do szerokiego wachlarza instrumentów (akcji, walut, indeksów, surowców) za pośrednictwem kontraktów CFD. Możesz liczyć na pełną kontrolę nad swoimi inwestycjami, zgodnie z celami finansowymi i preferencjami. 

Większość inwestorów decyduje się na dostęp do największego rynku walutowego Forex. Dzięki Fortissio możesz wybierać spośród najpopularniejszych światowych opcji (np. jen, dolar amerykański, frank). Kolejna opcja to inwestycje w akcje największych światowych firm (np. Apple, eBay, Amazon). Dzięki kontraktom nie nabywasz fizycznie akcji i nie musisz przejmować się licznymi regulacjami. 

Szukasz alternatywnych opcji? Postaw na towary. Fortissio udostępnia handel towarami rolnymi, naturalnymi zasobami energetycznymi oraz metalami szlachetnymi. Traderzy najczęściej wybierają inwestycje w ropę naftową, gaz ziemny, złoto, srebro oraz miedź. Warto uzupełnić swój portfel o surowce, szczególnie jeśli na pozostałych rynkach są niestabilne warunki. Ta opcja pozwoli Ci zminimalizować ryzyko i ewentualne straty. 

Indeksy to kolejna propozycja brokera. W tym przypadku mamy do czynienia z grupami akcji, które odpowiadają wartości danych sektorów lub grup rynku. Tutaj nie mamy do czynienia z produktami rzeczywistymi, dlatego możliwy jest handel tylko za pośrednictwem kontraktów różnicowych. 

Fortissio pozwala również na handel funduszami ETF oraz syntetycznymi instrumentami pochodnymi. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie brokera. 

Co warto wiedzieć zanim rozpoczniesz handel kontraktami CFD? 

 • Handel kontraktami wiąże się z dużym ryzykiem. Zdobądź jak najwięcej wiedzy i doświadczenia, zanim rozpoczniesz.
 • Kontrakt CFD to umowa pomiędzy dwoma stronami. W zależności od tego, w jaką stronę zmieni się cena, zyskuje kupujący lub sprzedający. Żadna ze stron nie staje się właścicielem aktywa.
 • Inwestowanie w CFD wiąże się z dużym ryzykiem. Przeznacz na to środki, których utrata nie spowoduje problemów finansowych.
 • Dzięki wysokiej dźwigni inwestor może otworzyć większe pozycje nawet przy niewielkim depozycie. Kontrakty CFD dają szansę na atrakcyjne zyski, ale wiążą się z proporcjonalnie dużym ryzykiem.
 • Przed pierwszą transakcją dobrze zapoznaj się ze sposobem funkcjonowania platformy. Skorzystaj z przewagi, jaką gwarantuje środowisko demo.
 • Zamiast wciąż szukać nowych okazji, skup się na otwartych pozycjach. Śledź wiadomości, wykresy, analizy i stale udoskonalaj swoją strategię.
 • Każdy trader, który inwestuje w kontrakty, musi zapewnić kapitał zabezpieczający. To fundusze przeznaczone na pokrycie ewentualnych strat, które mogą się pojawić.

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

Google-ad id 34
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (0) pokaż wszystkie
 • ZWQNO
  user

REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Kopalnia będzie nieczynna przez jedenaście dni
6 grudnia 2021
21489
Będą zmiany w przepisach o emeryturach górniczych - konsultacja
2 grudnia 2021
17573
Długi weekend dla górników PGG
2 grudnia 2021
16753
Podwyżki dla górników. Liczą na porozumienie do 16 grudnia
6 grudnia 2021
12695
Drugi z poszkodowanych górników nie daje oznak życia
6 grudnia 2021
11925
Trwają rozmowy. Chcą, żeby płaca przekroczyła 10 tys. zł
2 grudnia 2021
11774
Ratownicy mają kontrakt wzrokowy i głosowy z jednym górnikiem
4 grudnia 2021
9790
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]
Partnerzy portalu