Proces alokacji pracowników Ruchu Śląsk KWK Wujek jest na ukończeniu. Z 798 pracowników Ruchu Śląsk przewidzianych do alokacji, 517 pracowników przejdzie na inne kopalnie Polskiej Grupy Górniczej: Piast-Ziemowit, Ruda, Bolesław Śmiały, Jankowice, Chwałowice, Murcki-Staszic oraz Mysłowice-Wesoła – poinformował portal nettg.pl rzecznik PGG Tomasz Głogowski.
Z jednorazowych odpraw pieniężnych skorzysta 76 osób, z urlopów przeróbki węgla 25 osób, zaś z urlopów górniczych 12 osób. 84 osoby przejdą do SRK, 53 pracowników do ZGRI oraz 6 osób na kopalnię Sośnica. Dodatkowo 25 osób przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim.
Proces zakończy się w styczniu. Określona grupa pracowników przeniesionych do innych kopalń będzie jeszcze pracować na Ruchu Śląsk przy bezpiecznym odzyskiwaniu sprzętu oraz utrzymaniu obiektów.
- Proces alokacji odbywa się spokojnie. Pracownicy systematycznie spotykali się nie tylko z dyrekcją kopalni Wujek, ale także kierownictwem pozostałych kopalń, do których dokonane zostaną alokacje. Podczas przejścia pracowników brane pod uwagę były kwalifikacje górnicze, potrzeby kopalń oraz miejsce zamieszkania pracowników – wyjaśnia Tomasz Głogowski.
Ruch Śląsk zakończył wydobycie z dniem 30 grudnia 2017 r. Kopalnia wyeksploatowała w pełnym zakresie uzbrojone w 2017 roku ściany. Od maja zeszłego roku w Ruchu Śląsk nie prowadzono robót przygotowawczych. Obecnie trwa odzyskiwanie maszyn oraz urządzeń pracujących w Ruchu Śląsk i przekazywanie ich do innych zakładów PGG.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.