Górnictwo: o flapsach na karcie i programie PGG Family

1525953125 pgg 17

fot: ARC

Najnowsze, majowe wydanie Magazynu PGG, a w nim m.in. o programie lojalnościowym dla pracowników spółki i ich rodzin

fot: ARC

Polska Grupa Górnicza wprowadziła innowacyjny system kart płatniczych, które zastąpiły stosowane dotychczas papierowe bony żywieniowe. To pierwsze tego typu rozwiązanie w górnictwie wprowadzone na taką skalę. Przedsięwzięcie obejmie około 40 tys. pracowników. Można o tym przeczytać w najnowszym, majowym numerze Magazynu PGG.

W numerze także o tym, że:

* Tomasz Rogala, prezes PGG został szefem Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego EURACOAL w Brukseli. Wyboru nowego przewodniczącego dokonali 10 marca wszyscy członkowie Walnego Zgromadzenia.

- Konieczne jest zwrócenie uwagi jak największej grupy interesariuszy polityki klimatycznej Unii Europejskiej, że węgiel może być paliwem ekologicznym, bezpiecznym i dostępnym ekonomicznie. Zamierzony efekt takiej kampanii przyniosą tylko skoordynowane działania, które w czytelny sposób z jednolitym przesłaniem dotrą do interesariuszy. Stowarzyszenie EURACOAL powinno pełnić rolę koordynatora tego procesu - skomentował swój wybór prezes Rogala na łamach Magazynu PGG.

* PGG wystartuje z programem PGG Family, przeznaczonym dla pracowników i ich rodzin, którzy będą mogli korzystać z benefitów związanych z transportem, ubezpieczeniami, zakupami i rozrywką.

* 23 kwietnia, zarząd PGG podpisał ze stroną społeczną porozumienie płacowe, które kończy spór zbiorowy w spółce. Ustalono, że od 1 kwietnia pracownicy PGG uprawnieni będą do otrzymywania dodatku do  przepracowanej dniówki roboczej.

– Mając na uwadze osiągane przez spółkę wyniki, znaleźliśmy bezpieczne rozwiązanie, które pozwoli jednocześnie sfinansować wzrost wynagrodzeń i nie zachwieje w żaden sposób procesem inwestycyjnym w Spółce – podsumował rozmowy Tomasz Rogala, prezes PGG.

* PGG podsumowała rok finansowy. Spółka nie przynosi strat, a zyski. Sytuacja finansowa jest stabilna.

- Proszę mieć na uwadze fakt, że jeszcze kilkanaście miesięcy temu zdarzały się i takie miesiące, kiedy spółka przynosiła nawet 90 mln zł strat – podkreślił Tomasz Rogala, prezes PGG podczas konferencji prasowej, która odbyła się 16 kwietnia w centrali spółki.

Podkreślono także, że restrukturyzacja spółki oraz poprawa sytuacji rynkowej przełożyły się bezpośrednio na wyniki finansowe PGG w ubiegłym roku. Dzięki dobrej sytuacji można było więcej zainwestować m.in. w zakup maszyn i urządzeń a także przygotowanie nowych ścian do produkcji węgla. Wśród inwestycji uruchomionych w  2018 r. warto wymienić m.in. ukończenie budowy szybu VII w kopalni „Murcki-Staszic” i włączenie go w strukturę PGG S.A., które kosztowało 390 mln zł.

* 28 marca PGG podpisała z Zespołem Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku porozumienie w sprawie kształcenia dualnego w Branżowej Szkole I  Stopnia. PGG będzie organizatorem praktycznej nauki zawodu dla uczniów kształcących się w zawodzie elektryk oraz ślusarz.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.