Górnictwo: inwestycje, kobiety węgla i trudne związkowe rozmowy

1501752053 miesiecznik jsw jsw

fot: JSW

W nowym wydaniu "Jastrzębskiego Węgla" warto przeczytać o nabierających tempa inwestycjach w JSW

fot: JSW

Ukazał się kolejny numer „Jastrzębskiego Węgla”, gazety Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, a w nim sporo ciekawych artykułów prezentujących firmę i jej pracowników. Szczególnie polecamy:

- „Inwestycje nabierają tempa” - w zakładach przeróbczych kopalń Budryk i Knurów-Szczygłowice trwają prace, dzięki którym spółka będzie produkowała więcej węgla koksowego.

- W kopalni Budryk ruszyła niedawno zamontowana w szybie maszyna wyciągowa. Trwa rozruch górniczego wyciągu szybowego, który docelowo ma wyciągać 35 ton urobku z poziomu 1050 metrów z prędkością 16 m/s.

- W niedalekiej przyszłości wszyscy ratownicy górniczy JSW zostaną wyposażeni w nowe aparaty robocze. Ruszyła właśnie procedura ich zakupu. Wszystkie mają być tej samej firmy. Wymiana zajmie trzy lata.

- Rozmowę ze Sławomirem Kozłowskim, przewodniczącym NSZZ „Solidarność”, w której opowiada o tym, że trudne sprawy można załatwić przy stole negocjacyjnym. „Dopóki przedstawiciele niektórych organizacji związkowych nie zrozumieją, że dialog społeczny to podstawa działania w firmie, że wzajemne relacje należy kształtować przy poszanowaniu i zrozumieniu tego dialogu, to z tymi organizacjami związkowymi nie może być mowy o żadnej współpracy czy porozumieniu. Scysje w czasie waż nych dla JSW wydarzeń mało, że nie załatwiają żadnych spraw, to przynoszą tylko straty naszej firmy” - mówi przewodniczący.

- W artykule z cyklu „Kobiety w górnictwie” tym razem gazeta prezentuje sylwetki Heleny Kulig, dyrektor ekonomicznej kopalni Budryk oraz Elżbiety Królikowskiej, dyrektor biura controllingu JSW .

- W informacji „Pod skrzydłami JSW” dowiadujemy się, że pracownicy dołowi spółki JSW Szkolenie i Górnictwo są systematycznie przenoszeni do kopalń JSW. To skutek porozumienia z kwietnia tego roku, jakie podpisał zarząd JSW oraz Reprezentatywne Organizacje Związkowe działające w Spółce. „Od czerwca do JSW zostało przeniesionych kilkaset osób. W sierpniu zostaną przeniesieni kolejni pracownicy” – mówi w artykule Gabriel Cyrulik, prezes spółki JSW Szkolenie i Górnictwo.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Trwa nabór wniosków w konkursie „Zielona Przestrzeń” organizowanym przez WFOŚiGW w Katowicach

Nawet 250 tys. zł dofinansowania na projekty związane z tworzeniem i zagospodarowaniem ogólnodostępnych terenów zieleni - trwa nabór wniosków w kolejnej edycji konkursu „Zielona przestrzeń”, organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.