Lista artykułów

Regiony górnicze to nie tylko kopalnie

Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa oraz zarząd Grupy Famur odniosły się do planów transformacji górnictwa - poinformował Famur w nadesłanym do redakcji netTG.pl Gospodarka i Ludzie komunikacie. Samorząd gospodarczy oraz producent maszyn górniczych zwróciły uwagę, że wygaszanie tej gałęzi przemysłu dotyka bezpośrednio Śląsk i pozostałe regiony górnicze. Stają on przed

Wicepremier zakażony koronawirusem

Wicepremier Jacek Sasin ma pozytywny wynik na Covid-19, ale czuje się dobrze - poinformowały w czwartek, 14 stycznia, służby prasowe Ministerstwa Aktywów Państwowych. Dodano, że przebywa w domu. Przypomnijmy, że szef resortu aktywów państwowych wcześniej już dwukrotnie był testowany na obecność koronawirusa. Pierwszy raz było to w maju ub. r. Wówczas w czasie spotkani z

Energetyczna spółka wspiera park narodowy

Fundacja PGE wspiera montaż paneli fotowoltaicznych na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego - poinformowały służby prasowe Polskiej Grupy Energetycznej. Dzięki temu, ograniczona zostanie emisja dwutlenku węgla w parku. Projekt realizowany jest w ramach akcji PGE Lasy Pełne Energii. - Wsparcie Biebrzańskiego Parku Narodowego jest elementem długoterminowych działań Grupy PGE w

Eksplozja w Bieruniu, jedna osoba nie żyje

W czwartek, 14 stycznia, w zakładach Nitroerg produkujących materiały wybuchowe miała miejsce eksplozja. W jej wyniku życie stracił jeden z pracowników.  Jak podała spółka, do zdarzenia doszło ok. godz. 11.20 podczas rutynowej procedury unieszkodliwiania odpadów.  "W wyniku tego zdarzenia zostały poszkodowane dwie osoby. Niestety, mimo natychmiastowej pomocy, jeden z pracowników,

1586342251 halemba pgg 3

Nowe zakażenia w kopalniach PGG

W ciągu ostatniej doby w Polskiej Grupie Górniczej stwierdzono trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem oraz jedno ozdrowienie - podały w czwartek rano, 14 stycznia, służby prasowe spółki.  Od początku epidemii w PGG odnotowano 4 473 zakażenia. Dotychczas wyzdrowiało 4 417 pracowników.  Obecnie na kwarantannie przebywają 93 osoby. Dzień wcześniej było ich 90. Procent osób

1531730638 bogdanka 1

Spółki podpisały aneks do umowy na dostawy węgla

Lubelski Węgiel Bogdanka oraz Enea Wytwarzanie podpisały w środę, 13 stycznia, aneks do wieloletniej umowy na dostawy węgla - poinformował LWB w raporcie bieżącym.   "W wyniku zawarcia aneksu przesunięciu uległ wolumen ilościowy niezrealizowanych dostaw z roku 2020 na rok 2021 o szacunkowej wartości 160 mln zł, powiększając wolumen dostaw Spółki przewidziany na rok 2021 do

1592034046 lng klaipedos nafta

PGNiG odebrała kolejny transport w Kłajpedzie

W środę, 13 stycznia, PGNiG odebrało czwartą dostawę LNG w stacji przeładunkowej w Kłajpedzie - poinformowały służby prasowe spółki. Ładunek ok. 3 000 m sześc. pochodził z Norwegii. Do Klaipedos Nafta, której wyłącznym użytkownikiem od kwietnia 2020 r. jest PGNiG, dostarczył go zbiornikowiec Kairos. – Dla PGNiG wykorzystanie stacji w Kłajpedzie to możliwość ekspansji

1537270361 elektrowniadolnaodrapgegieksa

Dwa bloki przestały produkować energię

W Elektrowni Dolna Odra, należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, 31 grudnia 2020 r. zostały wycofane z eksploatacji bloki energetyczne nr 1 i 2 o łącznej mocy 454 MW - poinformowały w środę, 13 stycznia, służby prasowe spółki. Moc z wycofanych jednostek będzie uzupełniona w systemie elektroenergetycznym przez uruchamiany od grudnia 2020 r. nowy blok o mocy 496 MW a