270 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa

fot: ARC

W Polsce potwierdzono trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w sumie liczba zakażonych wzrosła do 61

fot: ARC

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce wynosi 13 375 - podało w sobotę, 2 maja, Ministerstwo Zdrowia. W ostatnim czasie odnotowano 270 nowych przypadków. Zmarło także 13 osób. Tym samym liczba ofiar epidemii wzrosła do 664. 

 W ciągu ostatniej doby wykonano 11,3 tys. testów. W sumie przebadano 333 362 osoby. Jak podaje resort zdrowia hospitalizowanych jest 2 649 pacjentów. Kwarantanno objęto 95 625 osób, a nadzorem  epidemiologicznym 18 383. Ozdrowieńcow jest 3 762. 

Przypomnijmy, że pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa odnotowano w Polsce 4 marca. Pacjent przebywał w szpitalu w Zielonej Górze. Prawdopodobnie zaraził się w czasie pobytu w Niemczech. Mężczyzna przebywał w szpitalu prze dwa tygodnie. Został wyleczony. 

Dotychczas najwięcej zakażeń  odnotowano w województwie mazowieckim (2477). Potem kolejno w śląskim (2466), dolnośląskim (1620), wielkopolskim (1494) i małopolskim (934). Patrząc na te dane trzeba uwzględnić, że woj. mazowieckie ma najwięcej mieszkańców. Jest ich ponad 5,3 mln. W woj. śląskim mieszka natomiast blisko 4,5 mln ludzi. To dwa największe regiony w Polsce pod względem mieszkańców. W przypadku Śląska trzeba także uwzględnić, że jest to region o najwyższym stopniu urbanizacji i największej gęstości zaludnienia. 

Dotychczas najwięcej zgonów odnotowano na Mazowszu. Zmarło tam 207 osób.

Najmniej osób zakażonych koronawirusem jest w województwie lubuskim (87). To jedyny region w kraju, gdzie liczba zachorowań nie przekroczyła 100. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Niezwykłe widowisko w Katowicach. Tak Szyb Wilson zainaugurował Industriadę 2026! [ZDJĘCIA]

Wyjątkowe spektakle, nowoczesne multimedia, teatr uliczny i artystyczna podróż między tradycją a technologią – to wszystko można było zobaczyć w piątek, 12 czerwca w Galerii Szyb Wilson w Katowicach w ramach Rozruchu Maszyn INDUSTRIADY 2026, organizowanego w tym roku przez Instytut im. Wojciecha Korfantego

Coraz mniej rent wypadkowych. I to o niemal jedną trzecią w ciągu dekady!

Liczba osób pobierających renty wypadkowe systematycznie maleje. W ciągu ostatnich dziesięciu lat ubyło ponad 57 tys. świadczeniobiorców. Dane ZUS pokazują, że trend jest trwały i obejmuje wszystkie główne grupy rent wypadkowych.

Czescy samorządowcy chcą metropolii z Katowicami – pokazali projekt memorandum

Za miedzą ruszy duża inwestycja BMW, do pracy zabraknie ludzi. Czescy samorządowcy nalegają na szybkie powołanie metropolii, która połączyłaby Katowice z Ostrawą. Ogłosili to podczas dorocznego, XXXII Spotkania Biznesu Czech, Polski i Słowacji, w ostrawskim magistracie 11 czerwca. Konferencji patronowały medialnie redakcje Trybuny Górniczej i portalu netTG.pl.

Będą zmiany na węźle A4 w Chorzowie. Czy to koniec korków?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na modernizację układu komunikacyjnego węzła autostrady A4 z ulicami Batorego i Oświęcimską w Chorzowie. Jest szansa, że korki będą przynajmniej nieco mniejsze.