Związkowcy zwrócili się do zarządu górniczej spółki o wypłatę zaliczki nagrody z zysku

1751292473 szyb

fot: KGHM

Należący do KGHM szyb GG-1 w Kwielicach

fot: KGHM

Organizacje związkowe działające w KGHM Polska Miedź poinformowały, że wystąpiły do zarządu spółki o wypłatę zaliczki nagrody z zysku za trzeci kwartał 2025 r.

Na portalu i facebookowym profilu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w KGHM Polska Miedź S.A. O/ZG Polkowice – Sieroszowice pojawiła się informacja, iż 13 listopada zostało wysłane pismo do prezesa zarządu KGHM Polska Miedź Andrzeja Szydło.

„Krajowa Sekcja Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność” wnosi o wypłatę zaliczki nagrody z zysku za III kwartał 2025 roku” – czytamy w piśmie.

Związki podkreślają, że nadrzędną sprawą wypłaty zaliczki za trzeci kwartał br. jest niezmiennie docenienie złogi za wkład w pracę, zaangażowanie i determinację oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także wszelkich zasad etyki przez cały 2025 rok.

„Nadmieniamy również, że praca w godzinach nadliczbowych naszych pracowników niewątpliwie zasługuje na dodatkowe gratyfikacje, tym bardziej, że załoga z dnia na dzień zmaga się z ciężkimi warunkami górniczo-geologicznymi. Nieocenione jest poświęcenie załogi i jej wkład w pracę na wyniki naszej spółki” – argumentują w piśmie.

Pomysłodawcy listu przypomnieli także, że niespełna kilka miesięcy temu zarząd podjął decyzję o uruchomieniu rezerwy na wypłatę zaliczki na poczet dodatkowej nagrody rocznej za pierwsze półrocze 2025 r. „Liczymy na tę samą reakcję podczas analizy wyników produkcyjnych i finansowych za trzeci kwartał roku bieżącego” – zakończyli pismo.

Pismo podpisał Bogusław Szarek, przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność".

Przypomnijmy. KGHM podsumowała 9 miesięcy 2025 r. W trzech pierwszych kwartałach spółka wypracowała 7,2 mld zł zysku operacyjnego EBITDA, co oznacza wzrost o 16 proc. w ujęciu rocznym. Zysk netto Grupy wyniósł 1 mld zł, przy stabilnych przychodach na poziomie 25,9 mld zł.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak zagospodarować potencjał zlikwidowanej kopalni? Mają na to pomysł

Nieczynne szyby kopalniane zostaną wykorzystane jako system poboru i zatłaczania wód

Większość Polaków chce wyjechać na wakacje latem

Wyjazd na wakacje w lecie planuje 79 proc. Polaków, a połowa z nich nie opuści kraju - wynika z badania Polskiej Organizacji Turystycznej i Travelist. Uczestnicy badania szacują, że koszt wyjazdu w tym roku na jedną osobę wyniesie od 1001 do 2000 zł.

Transformacja ciepłownictwa w kierunku niższych emisji, przy stabilnych cenach ciepła?

Zmniejszenie poziomu emisji dwutlenku węgla przez sektor ciepłownictwa przy zachowaniu bezpieczeństwa dostaw ciepła i akceptowalnych cen dla odbiorców - to główny cel projektu uchwały o strategii ciepłownictwa, którego założenia opublikowano we wtorek.

Znieśli zakaz budowy nowych elektrowni jądrowych

Szwajcarski parlament zatwierdził zniesienie zakazu budowy nowych elektrowni jądrowych, obowiązującego od 2017 r. Kraj reaguje na przewidywany wzrost zużycia energii elektrycznej i obawy o bezpieczeństwo dostaw, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Nie podjęto jednak jeszcze decyzji w sprawie ewentualnej budowy nowych bloków.