Związkowcy wystąpili do dyrektora o nagrodę pieniężną dla górników

1736415220 polkowice

fot: KGHM

Kopalnia Polkowice-Sieroszowice

fot: KGHM

Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność skierowała do dyrektora naczelnego kopalni Polkowice-Sieroszowice pismo o wypłatę nagrody w wysokości 1000 zł dla pracowników za ich zaangażowanie w pracę i osiągnięty wynik produkcyjny w 2024 r. Jest już odpowiedź dyrekcji na wniosek.

Pismo nosi datę ostatniego dnia 2024 r. i jest podpisane przez Bogusława Szarka, przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w KGHM Polska Miedź O/ZG Polkowice-Sieroszowice.

„Miniony rok był okresem intensywnej pracy oraz wielu wyzwań. Nagroda będzie doskonałym wyrazem uznania dla pracowników O/ZG Polkowice – Sieroszowice za bardzo aktywną postawę i zaangażowanie w ciężką pracę oraz jednocześnie motywacją do dalszego działania i utrzymania wysokiego poziomu efektywności” – można przeczytać we wniosku, którego adresatem jest dyrektor naczelny ZG Polkowice-Sieroszowice Mariusz Kręgiel.

- To był rok intensywnej pracy, było bardzo wiele wyzwań, osiągnięty został bardzo dobry wynik, więc uważamy, że nasi pracownicy powinni być za to nagrodzeni - tłumaczy Szymon Paryż, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w KGHM Polska Miedź O/ZG Polkowice-Sieroszowice.

- Zwłaszcza że dyrektor ZG Rudna już podjął decyzję o wypłacie takiej nagrody dla pracowników swojego zakładu. Naszym zdaniem pracownicy ZG Polkowice-Sieroszowice też powinni zostać wyróżnieni w ten sam sposób - dodaje.

8 stycznia do Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność wpłynęła odpowiedź od dyrektora naczelnego ZG Polkowice-Sieroszowice. „W pełni podzielam opinię, że miniony rok był okresem wytężonej pracy załogi Oddziału. Pomimo wielu wyzwań i przeciwności, jakie napotkaliśmy w trakcie roku, zrealizowaliśmy nałożone na ZGPS zadania produkcyjne. Nie udałoby się to bez zaangażowania i ciężkiej pracy załogi, której postawa doceniana była przeze mnie po zakończeniu każdego kwartału minionego roku i bieżącym wynagradzaniem pracowników zgodnie z zapisami obowiązującego „Regulaminu premiowania dla pracowników KGHM Polska Miedź SA – Oddział Polkowice-Sieroszowice” – napisał dyrektor.

W piśmie czytamy dalej: „Niemniej, 30 grudnia 2024 podjąłem decyzję o przyznaniu nagród pieniężnych pracownikom wskazanym przez kierowników – doceniając rzetelność oraz wzorowe wypełnianie powierzonych obowiązków, które wypłacone zostaną razem z wypłatą za miesiąc grudzień zamykając tym samym budżet przeznaczony na ten cel w roku 2024”.

KGHM to jeden z największych światowych producentów miedzi oraz srebra. W Polsce do koncernu należą m.in. trzy kopalnie (ZG Rudna, ZG Lubin i ZG Polkowice-Sieroszowice) oraz trzy huty miedzi (Głogów, Legnica, Cedynia).

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.