Związki wystąpiły o wypłatę nagrody rocznej dla pracowników kopalni. Jest decyzja dyrektora. Jaka?

fot: Jarosław Galusek/ARC

Mężczyzna zasłabł w trakcie oczekiwania na wyjazd pod szybem SG-1 w Zakładach Górniczych Polkowice-Sieroszowice

fot: Jarosław Galusek/ARC

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w KGHM Polska Miedź O/ZG Polkowice – Sieroszowice wystąpiła do dyrektora naczelnego o wypłatę nagrody w wysokości 1000 zł dla pracowników za ich zaangażowanie w pracę i osiągnięty wynik produkcyjny w 2025 roku. Jest już odpowiedź dyrektora w tej sprawie. Czy będzie nagroda?

Przypomnijmy. Informacja o złożeniu wniosku pojawiła się na portalu i facebookowym profilu KZ NSZZ „Solidarność” w KGHM Polska Miedź O/ZG Polkowice – Sieroszowice. Pismo nosiło datę 29 grudnia 2025 r., podpisał je Bogusław Szarek, przewodniczący związku.

„Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w KGHM Polska Miedź S.A. O/ZG Polkowice – Sieroszowice wnosi do Dyrektora Naczelnego o wypłatę nagrody w wysokości 1000 zł dla pracowników za ich zaangażowanie w pracę i osiągnięty wynik produkcyjny w 2025 roku” – można przeczytać w piśmie.

Związkowcy argumentowali w nim, że miniony rok był okresem intensywnej pracy oraz wielu wyzwań. „Nagroda będzie doskonałym wyrazem uznania dla pracowników O/ZG Polkowice – Sieroszowice za bardzo aktywną postawę i zaangażowanie w ciężką pracę oraz jednocześnie motywacją do dalszego działania i utrzymania wysokiego poziomu efektywności” – napisano we wniosku.

Jest już odpowiedź dyrektora skierowana do organizacji związkowych. Komisja Zakładowa "S" opublikowała je w mediach społecznościowych.

„Uprzejmie informuję, że – wzorem lat ubiegłych – w uznaniu rzetelnego, efektywnego oraz wzorowego wykonywania powierzonych obowiązków służbowych w okresie roku kalendarzowego, pracownicy Oddziału/Zakładu Górniczego Polkowice-Sieroszowice, wskazani przez kadrę kierowniczą, zostali wyróżnieni poprzez przyznanie indywidualnych nagród pieniężnych. Wypłata dodatkowych środków nastąpiła łącznie z wynagrodzeniem za miesiąc grudzień” – tak brzmi odpowiedź. Pismo podpisał dyrektor naczelny oddziału Mariusz Kręgiel.

ZG Polkowice-Sieroszowice są największym oddziałem w KGHM - zarówno pod względem wielkości wydobycia, zajmowanego obszaru, jak i zatrudnienia. 30 lat temu, 1 stycznia 1996 roku, doszło do połączenia Zakładów Górniczych Polkowice oraz Zakładów Górniczych Sieroszowice, dając początek największej kopalni w strukturach spółki – ZG Polkowice-Sieroszowice.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Tragiczny wypadek w kopalni Murcki-Staszic

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek 22 czerwca w kopalni Murcki-Staszic. Jeden z pracowników podczas wiercenia otworu strzałowego został przygnieciony bryłą kamienia. Pomimo udzielonej pomocy, nie udało się go uratować.

Wzrost wynagrodzeń powinien utrzymać się blisko 6 proc.

W kolejnych miesiącach średnioroczny wzrost wynagrodzeń powinien utrzymać się blisko 6 proc. - ocenili analitycy PKO BP w komentarzu do poniedziałkowych danych GUS o wynagrodzeniu i zatrudnieniu w maju. Dodali, że informacje te są dla Rady Polityki Pieniężnej "korzystnym zestawem danych".

Rząd pracuje projektem dotyczącym skarg do sądu w sprawie programów ochrony powietrza

We wtorek rząd ma zająć się projektem ws. zapewnienia możliwości wnoszenia skarg do sądu dotyczących programów ochrony powietrza oraz usprawnienia procesu aktualizacji programów przez samorządy w okresie przejściowym, zanim wejdą w życie nowe regulacje unijne - zapowiedziała kancelaria premiera.

Zarząd woj. śląskiego otrzymał wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

Zarząd woj. śląskiego otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2025 r. – Woj. śląskie generalnie jest w dobrej kondycji, to jedno z lepszych miejsc do życia, jeżeli chodzi o nasz kraj. Natomiast, jak wszędzie, mierzymy się z jakimiś problemami – mówił po głosowaniach marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa.