Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.00 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

380.00 PLN (+5.56%)

ORLEN S.A.

144.68 PLN (+0.47%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.74 PLN (-0.32%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.55 PLN (-1.32%)

Enea S.A.

21.38 PLN (-0.56%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.90 PLN (-3.78%)

Złoto

4 697.90 USD (-0.05%)

Srebro

87.94 USD (-0.37%)

Ropa naftowa

105.83 USD (+0.19%)

Gaz ziemny

2.87 USD (0.00%)

Miedź

6.59 USD (-0.40%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.00 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

380.00 PLN (+5.56%)

ORLEN S.A.

144.68 PLN (+0.47%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.74 PLN (-0.32%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.55 PLN (-1.32%)

Enea S.A.

21.38 PLN (-0.56%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.90 PLN (-3.78%)

Złoto

4 697.90 USD (-0.05%)

Srebro

87.94 USD (-0.37%)

Ropa naftowa

105.83 USD (+0.19%)

Gaz ziemny

2.87 USD (0.00%)

Miedź

6.59 USD (-0.40%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

ZTM ograniczy darmowe przejazdy obywateli Ukrainy

fot: ZTM uważa, że sytuację poprawi nowa formuła zamawiania przewozów

Z zebranych w jednym miejscu danych będzie mógł korzystać każdy - mieszkańcy, przedsiębiorcy i inwestorzy, naukowcy czy organizacje pozarządowe

fot: ZTM uważa, że sytuację poprawi nowa formuła zamawiania przewozów

Zarząd Transportu Metropolitalnego, organizujący komunikację miejską w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, ograniczy od 8 kwietnia nieodpłatne przejazdy dostępne dotąd dla wszystkich obywateli Ukrainy. Będą one darmowe dla osób, które wjechały do Polski od 24 lutego.

Bezpłatne przejazdy autobusami, tramwajami i trolejbusami dla wszystkich obywateli Ukrainy ten samorządowy organizator wprowadził 28 lutego - do odwołania. Podróż odbywała się na podstawie paszportu lub dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie.

We wtorek rzeczniczka GZM Kamila Rożnowska poinformowała o ograniczeniu nieodpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy.

- Od 8 kwietnia zacznie obowiązywać zmieniona taryfa Zarządu Transportu Metropolitalnego. Zostały w niej uszczegółowione zapisy dotyczące bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy. Będą mogły z nich korzystać osoby, które przekroczyły granicę z Polską od dnia 24 lutego, kiedy rozpoczął się bestialski atak Rosjan na naszych wschodnich sąsiadów - wskazała Rożnowska.

- Uszczegółowienie zapisów taryfy pozwoli objąć pomocą te osoby, które uciekały z Ukrainy po wybuchu wojny wywołanej przez Rosjan - dodała.

Obywatele Ukrainy, korzystający ze środków transportu ZTM, będą proszeni o okazanie jednego z dokumentów: ważnego paszportu ze stemplem wjazdowym, albo potwierdzenia otrzymania numeru PESEL lub innego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie oraz przekroczenie granicy od 24 lutego br.

To podobne zasady, jakie wdrożyły od 1 kwietnia Koleje Śląskie. Tam przejazdy są do końca miesiąca darmowe dla obywateli Ukrainy: dzieci i młodzieży, kobiet oraz mężczyzn powyżej 60 lat lub niepełnosprawnych, którzy wjechali do Polski od 24 lutego.

ZTM jest jednostką budżetową GZM i jednym z największych organizatorów transportu zbiorowego w Polsce. Na ulice 41 miast i gmin Metropolii oraz kilkunastu kolejnych z nią sąsiadujących wysyła ok. 1,5 tys. autobusów, tramwajów i trolejbusów. Wszystkie te pojazdy, należące do ok. 40 operatorów, obsługują ok. 450 linii i zatrzymują się na prawie 7 tys. przystanków.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Bezpieczni na etacie - rusza kampania PIP

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach zaprasza do zapoznania się z nową kampanią informacyjno-edukacyjną Państwowej Inspekcji Pracy pn. „Bezpieczni na etacie".

Przewodniczący rady nadzorczej JSW złożył rezygnację. Powodem różnica zdań co do restrukturyzacji spółki

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformował w środę 13 maja, że Andrzej Karbownik, przewodniczący Rady Nadzorczej JSW, złożył rezygnację.

Blik dołącza do projektu, który umożliwi przesyłanie pieniędzy za granicę

Blik dołącza do współpracy rozwijanej przez europejskie firmy płatnicze skupione wokół inicjatyw EuroPA i EPI; pracują one nad wspólnym modelem płatności, który połączy lokalne portfele cyfrowe z różnych krajów Europy - poinformował w środę Polski Standard Płatności, operator Blika.

Na wojnie w Iranie traci świat, ale zarabiają Chiny

Kryzys nie może się zmarnować. Wojna to zyski, ale jeśli chodzi o konflikt na linii Iran - USA - Izrael, te zyski trafią do kieszeni Chin. A pochodzić będą z urządzeń do produkcji zielonej energii.