Energa: Rada nadzorcza odwołała wiceprezesa ds. operacyjnych i klimatu

1583404996 energa gdansk

fot: Energa

Energa Operator ogłosiła przetarg na dostawę blisko 600 tys. inteligentnych liczników

fot: Energa

Rada Nadzorcza Energi odwołała wiceprezesa ds. operacyjnych i klimatu Dominika Wadeckiego - poinformowała spółka w czwartkowym, 16 lutego, komunikacie giełdowym.

Zarząd spółki Energa SA informuje, że w dniu 16 lutego 2023 roku rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o odwołaniu z dniem 16 lutego 2023 roku ze składu zarządu spółki VII kadencji pana Dominika Wadeckiego, pełniącego funkcję wiceprezesa zarządu Energi SA ds. operacyjnych i klimatu - napisano w komunikacie.

Dominik Wadecki był członkiem zarządu Energi od 31 maja 2019 r.

Energa jest jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Podstawową działalnością grupy jest wytwarzanie, dystrybucja, obrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem. Spółka jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od grudnia 2013 r. Największym akcjonariuszem, kontrolującym 90,92 proc. udziałów jest Polski Koncern Naftowy Orlen.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nowa era odstraszania. Polska uruchomi produkcję autonomicznych pocisków Barracuda

Autonomiczne rakietowe pociski manewrujące dalekiego zasięgu Barracuda-500M będą montowane i produkowane w Polsce. Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (PGZ S.A.), Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 (WZL 2) oraz amerykańska firma Anduril Industries w poniedziałek, 6 lipca 2026 r., podpisały porozumienie w tej sprawie.

Będą zwolnienia grupowe w Walcowni Metali Dziedzice. Mają objąć prawie połowę załogi

Właściciel Walcowni Metali Dziedzice planuje zwolnienia grupowe w zakładzie. Mają dotyczyć 200 osób.

Ząbkowicki dworzec przejdzie modernizację. Kolej wybrała wykonawcę prac

PKP wybrały wykonawcę, który wyremontuje budynek dworca w Ząbkowicach. Realizacją zajmie się firma Global Budownictwo, a prace mają potrwać do 2028 r.

Borys Budka: Te środki na badania i innowacje pomogą górniczym regionom, takim jak Śląsk

Instytucje unijne w czerwcu zatwierdziły reformę Funduszu Badawczego Węgla i Stali. To instrument, który ma pobudzać innowacje i badania związane z transformacją energetyczną. W zreformowanym funduszu przewidziano większe roczne finansowanie, które umożliwi łączne inwestycje w wysokości ok. 800 mln euro do 2034 roku. Zdaniem europosła Borysa Budki te środki na badania i innowacje pomogą strategicznym górniczym regionom, takim jak Śląsk, w przechodzeniu na zieloną energię czy tworzeniu nowych miejsc pracy.