Zmiany w radzie nadzorczej ZE PAK. Powołani m.in. Tobias Solorz i Aleksandra Żak

1767022072 elektrownia ptnow

fot: ZE PAK

Zmiany w radzie nadzorczej ZE PAK zapadły decyzją walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki

fot: ZE PAK

Walne zgromadzenie akcjonariuszy ZE PAK powołało w poniedziałek pięciu nowych członków rady nadzorczej spółki. W jej skład weszli m.in. Tobias Solorz, Aleksandra Żak i Aleksander Grad.

Zmiany w radzie nadzorczej ZE PAK zapadły decyzją poniedziałkowego walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki. Ze składu rady nadzorczej odwołano Wiesława Walendziaka i Henryka Sobierajskiego; jeszcze przed rozpoczęciem zgromadzenia rezygnację złożył Sławomir Zakrzewski.

Skład rady nadzorczej uzupełniono o pięć nowych osób - Tobiasa Solorza, Aleksandrę Żak, Daniela Ozona, Aleksandra Grada i Jarosława Grzesiaka. Wszyscy nowi członkowie zaproponowani zostali przez Jarosława Kołkowskiego, który jest pełnomocnikiem Argumenol Investment Company Ltd., większościowego udziałowca ZE PAK.

Sprzeciw wobec uchwał podjętych przez walne złożył pełnomocnik Radosława Kwaśnickiego, doradcy Zygmunta Solorza.

Członkami rady nadzorczej pozostali wciąż Tomasz Szeląg (jako przewodniczący), Alojzy Nowak i Beata Jakacka-Skitek.

Wcześniej w poniedziałek walne zgromadzenie akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu podjęło decyzję o zmianach w radzie nadzorczej tej spółki. Jej skład został powiększony z 5 do 9 osób. Nowymi członkami rady zostali: Tobias Solorz, Aleksandra Żak, a także Jarosław Grzesiak, Marta Poślad i Piotr Muszyński. Z rady odwołany został Józef Birka.

W połowie października z rady nadzorczej ZE PAK odwołani zostali Zygmunt Solorz i Justyna Kulka. Sprzeciw wobec tamtej decyzji walnego zgromadzenia zgłosił pełnomocnik Radosława Kwaśnickiego. Powoływał się na zarządzenie tymczasowe sądu w Limassolu na Cyprze z sierpnia tego roku, które na wniosek Zygmunta Solorza zakazało Argumenol jakichkolwiek zmian we władzach ZE PAK.

Tydzień temu Cyfrowy Polsat zawiadomił, że otrzymał od TiVi Foundation pismo z informacją, że Sąd Książęcy w Liechtensteinie wydał prawomocny i wiążący wyrok w sprawie sukcesji w rodzinie Solorzów. Sąd oddalił apelację złożoną przez Zygmunta Solorza i podtrzymał wcześniejszy wyrok z maja 2025 roku, w którym uznał, że Zygmunt Solorz skutecznie oddał współkontrolę nad grupą Cyfrowy Polsat swoim dzieciom.

“Tak jak w pierwszej instancji, której wyrok zapadł w maju 2025 roku, również teraz Sąd jednoznacznie potwierdził nasze racje i odrzucił całą argumentację przygotowaną przez doradców i prawników z otoczenia Ojca“ - napisali we wspólnym oświadczeniu Aleksandra Żak, Tobias Solorz i Piotr Żak z rodzinami.

Przekazali również, że w najbliższych miesiącach skoncentrują się “na wzmocnieniu pozycji Grupy Polsat Plus i jej dalszym dynamicznym rozwoju (...), aby spółki Grupy były innowacyjne, efektywnie wykorzystywały możliwości nowoczesnych technologii, a przy tym działały odpowiedzialnie i przynosiły oczekiwany wzrost wartości dla akcjonariuszy“.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.