Górnictwo: Robert Flak zarządza spółką PeBeKa z Grupy KGHM

1455700880 wieza szybu gg 1 1

fot: PeBeKa

Zabudowano w szybie cztery konstrukcje stalowe pomostów ze zbiornikami i pompami, 600 wsporników kablowych, 1600 uchwytów kablowych, ponad 4 kilometry kabli zasilających i 3,5 kilometra kabli sterowniczych

fot: PeBeKa

Od 21 czerwca wiceprezes Robert Flak pełni obowiązki prezesa Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń należącego do Grupy KGHM Polska Miedź - podała spółka na swojej stronie internetowej. Dzień wcześniej prace na stanowisku prezesa zakończył Tomasz Rawecki.

Robert Flak jest absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od ponad 20 lat zarządza finansami na stanowiskach dyrektora finansowego oraz wiceprezesa zarządu ds. finansowych.

W latach 1994-1998 pracował w Centrali Banku Przemysłowo-Handlowego w Departamencie Inwestycji Kapitałowych, w tym przez ostatnie dwa lata jako zastępca dyrektora, następnie w latach 1998-2000 jako dyrektor finansowy i wiceprezes zarządu w Telefonii Lokalnej Dialog oraz kolejno Poland.com, Howell i Howell Stal. W latach 2003-2008 pracował jako dyrektor finansowy, a następnie wiceprezes w firmie Tarczyński SA. W kolejnych latach pracował między innymi w Hawe SA Tugeb-Polbud, Hotblok.

W latach 2014-2017 pełnił funkcje dyrektora finansowego Politechniki Wrocławskiej. Od października 2018 r. - do czasu powołania na stanowisko wiceprezesa zarządu i dyrektora finansowego Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń - pełnił w spółce obowiązki pełnomocnika zarządu ds. finansów. 

PeBeKa to firma zajmująca się budownictwem podziemnym. Od ponad 60 lat realizuje inwestycje, specjalizując się w projektach górniczych, wiertniczych, tunelowych, a także infrastrukturalnych. Spółka zbudowała wszystkie 31 szybów dla polskich kopalni miedzi oraz 116 8127 m podziemnych chodników i przekopów. Wykonała kilkadziesiąt tuneli - metra, kolejowych, drogowych i hydrotechnicznych.

 

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jubileuszowy Festiwal Orkiestr Dętych. I znów pięknie nam zagrały!

W sobotę 22 sierpnia w parku im. Augustyna Kozioła w Rudzie Śląskiej odbył się 25. już Festiwal Orkiestr Dętych. Jak zwykle miłośnicy orkiestr mogli liczyć na świetną zabawę, wysłuchali, oprócz tradycyjnych śląskich melodii, światowe przeboje muzyki rozrywkowej. 

Likwidacja, czyli co dalej z naszą kopalnią

O czym pisaliśmy 30 lat temu? Przede wszystkim o likwidacji KWK Żory i wypadku w kopalni Szczygłowice. Ale w 33. numerze „Trybuny Górniczej” z 22 sierpnia 1996 r. znalazło się wiele innych interesujących tematów.

Co już zrobiono w sprawie JSW?

Na swoim facebookowym profilu minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podsumował, co już udało się zrobić w sprawie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Napisał m.in. o braku odwagi decydentów w zakresie wdrożenia głębokiej restrukturyzacji, która mogłaby ustabilizować finanse spółki w trudnych czasach.

Agencja Fitch potwierdziła w piątek rating Polski na poziomie A-

Agencja Fitch potwierdziła w piątek rating Polski na poziomie A- i jednocześnie utrzymała negatywną perspektywę ratingu - podało w piątek Ministerstwo Finansów. Fitch spodziewa się, że deficyt finansów publicznych w 2027 r. wyniesie 6,7 proc. a wzrost PKB wyniesie 2,9 proc.