Podczas konferencji prasowej pewien polityk zwraca się do wyjątkowo napastliwych dziennikarzy:
- A czy zdajecie sobie sprawę, jakby było w naszym kraju, gdyby nie było klasy politycznej?
- Z klasą by było - odpowiedział mu głos z sali...
Mity o węglu koksowym i rządowy plan na ciemną noc. Czy górnictwo czeka twarde lądowanie?
Byłem kilka dni temu w Słowackim Muzeum Górnictwa (Slovenske Banske Muzeum) w Handlovej na Słowacji. W okolicach Prievidzy jeszcze kilka lat temu w podziemnych kopalniach wydobywano twardy węgiel brunatny i lignit. Samo muzeum jest nieduże, ale zawiera sporo ciekawostek, a przede wszystkim zachowane bardzo stare maszyny górnicze, których nie znajdziemy u nas w Polsce.