ZE PAK poinformował o zamiarze przeprowadzenia kolejnych zwolnień grupowych

1548329142 tomislawice kwb konin

fot: KWB Konin

Ekolodzy nie chcą ekspansji górnictwa odkrywkowego

fot: KWB Konin

Zarządy PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin oraz PAK Górnictwo podjęły uchwały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w tej sprawie - podał ZE PAK w komunikacie.

Jak informuje ZE PAK zwolnienia grupowe w KWB Konin obejmą maksymalnie 80 pracowników, a w PAK Górnictwo maksymalnie 129 pracowników.

ZE PAK wyjaśnia jednocześnie, że konsekwencją podjęcia uchwał jest powiadomienie zakładowych organizacji związkowych o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwrócenie się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji. Ponadto PAK KWB Konin i PAK Górnictwo powiadomią Powiatowy Urząd Pracy w Koninie.

Spółka zapowiedziała, że kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych opublikuje po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z organizacjami związkowymi i zawrze w nim informację o szacowanej wysokości rezerw związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w PAK KWB Konin oraz w PAK Górnictwo.

Przypominamy, że maju ZE PAK informował, że planuje od początku lipca do końca października 2020 roku zwolnić w PAK KWB Adamów maksymalnie 111 pracowników, a w PAK Górnictwo maksymalnie 126 pracowników. W poniedziałek 3 sierpnia 2020 roku zarząd PAK KWB Adamów podjął uchwałę w sprawie rozwiązania i likwidacji spółki.

Natomiast z końcem lipca 2020 r. ZE PAK podpisał porozumienie o współpracy na rzecz utrzymania i tworzenia miejsc pracy z Agencją Rozwoju Regionalnego z siedzibą w Koninie. Celem tego porozumienia jest między innymi umożliwienie pracownikom sektora energetyczno-węglowego pozyskania nowych i rozszerzenie dotychczasowych kompetencji oraz kwalifikacji zawodowych.

W ramach projektu, ZE PAK zobowiązał się do sfinansowania z własnych środków budowy Centrum Szkoleniowego OZE umożliwiającego prowadzenie kompleksowych kursów i szkoleń dla potencjalnych instalatorów systemów fotowoltaicznych. W szkoleniach będą mogli wziąć udział w szczególności pracownicy Grupy Kapitałowej ZE PAK zagrożeni utratą pracy na skutek przechodzenia przez Grupę z wytwarzania energii opartej na węglu brunatnym na produkcję z OZE.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.