Wielkopolskie: nowy piec w Impexmetal SA Aluminium Konin

fot: ARC

Rozpatrzenie wniosku o pożyczkę trwa miesiąc, a wszystkie formalności można załatwić drogą mailową

fot: ARC

O ok. 20 tys. ton wzrośnie produkcja wlewków w Impexmetal SA Aluminium Konin za sprawą uruchomionego w czwartek (21 lipca) w zakładzie nowego pieca topielnego. Dzięki inwestycji, w produkcji wzrośnie wykorzystanie złomu i zmaleje udział importowanego aluminium.

Impexmetal SA Aluminium Konin to największy polski producent wyrobów płaskich z aluminium. W tym roku świętuje swoje pięćdziesięciolecie.

Zakończona w czwartek inwestycja o wartości 10 mln zł jest elementem trzyletniego, trwającego od 2015 roku programu inwestycyjnego realizowanego nakładem 125 mln zł.

- W ubiegłym roku wyprodukowaliśmy około 107 tys. ton wlewków. Wzrost produkcji o 20 tysięcy ton znacząco wpłynie na możliwości produkcyjne walcowni. W naszym programie inwestycyjnym zakładamy zwiększenie produkcji wyrobów walcowanych do 100 tys. ton rocznie, oraz zwiększenie produkcji taśm dla przemysłu samochodowego i blach cienkich na zakrętki do butelek - poinformował w czwartek dyrektor zarządzający Impexmetal SA Aluminium Konin Jan Woźniak.

Spółka podała, że w ub. roku produkcja wyrobów walcowanych w konińskim zakładzie wyniosła ponad 86 tys. ton, w tym roku osiągnie 90 tys. ton. Po raz pierwszy w historii firmy sprzedaż przekroczyła 1 mld złotych. Planowane jest też zwiększenie zatrudnienia o 30 etatów - do 730.

W tym roku w Impexmetal SA Aluminium Konin zakończyła się rozbudowa hali walcowni, gdzie zainstalowany został piec przepychowy i piła do cięcia wlewków. We wrześniu zakończy się montaż linii cięcia arkuszowego i linii prostowania naciągiem. Planowane korzyści z inwestycji to wprowadzenie nowych wyrobów wielowarstwowych, obniżenie kosztów produkcji poprzez zastąpienie zakupu surowców przez produkcję własną oraz zmniejszenie energochłonności procesów produkcyjnych.

Przedsiębiorstwo świętuje w tym miesiącu 50. rocznicę powstania. W 1966 roku uruchomiona została Huta Aluminium "Konin". Aluminium Konin od lipca 2008 roku funkcjonuje w ramach struktury organizacyjnej Impexmetal SA.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.