Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizacje ustaw o transporcie drogowym i o drogach publicznych, dostosowujące uprawnienia inspektorów transportu drogowego do nowych zadań związanych z poborem e-myta.
Sejm znowelizował ustawy o transporcie drogowym i o drogach publicznych na początku czerwca br. w związku z uruchomieniem elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd autostradami i drogami krajowymi. System poboru e-myta ruszył 3 lipca br.
Nowelizacja dostosowuje uprawnienia Głównego Inspektora Transportu Drogowego do kontrolowania prawidłowości uiszczania opłat. W nowelizacji przewidziano m.in. nadanie inspektorom transportu drogowego uprawnień do kierowania do sądów powszechnych wniosków o ukaranie oraz do udziału w rozprawach w charakterze oskarżyciela publicznego.
Nowa przestrzeń pamięci i kultury. Otwarcie rozbudowanego ŚCWiS w Katowicach
Rodziny górników poległych 16 grudnia 1981 roku w kopalni „Wujek”, mieszkańcy Katowic, samorządowcy, przedstawiciele środowisk kulturalnych oraz partnerzy instytucji wspólnie uczestniczyli w uroczystym otwarciu rozbudowanej siedziby Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności im. Dziewięciu Górników z „Wujka” w Katowicach.