Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 750.54 USD (+0.08%)

Srebro

77.20 USD (+0.25%)

Ropa naftowa

99.03 USD (+4.76%)

Gaz ziemny

2.69 USD (+0.04%)

Miedź

6.01 USD (-0.16%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 750.54 USD (+0.08%)

Srebro

77.20 USD (+0.25%)

Ropa naftowa

99.03 USD (+4.76%)

Gaz ziemny

2.69 USD (+0.04%)

Miedź

6.01 USD (-0.16%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Wall Street z małymi zmianami, ale S&P 500 znowu pobił rekord

Środowa, 3 grudnia, sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi spadkami, ale indeks S&P 500 drugi dzień z rzędu pobił historyczny rekord. W centrum uwagi inwestorów znajdują się najnowsze doniesienia odnośnie do liczby zachorowań i szczepionek na Covid-19.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł 0,20 proc. i wyniósł 29 884,78 pkt.

S&P 500 zwyżkował 0,18 proc. i wyniósł 3669,01 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w dół 0,05 proc., do 12 349,37 pkt.

Analitycy Barclays prognozują, że w 2021 r. indeks S&P 500 przekroczy poziom 4000 punktów. Rownież giełdy europejskie pobiją rekordy dzięki wzrostowi wyników spółek i szczepionce, która pomoże zapanować nad pandemią koronawirusa.

- Zatwierdzenie wysoce skutecznej szczepionki może oznaczać początek końca zawirowań gospodarczych z powodu pandemii COVID-19 i początek nowej hossy na rynku akcji. Naukowcy przybyli na ratunek i dostarczyli to, czego inwestorzy oczekiwali na Boże Narodzenie - powiedział Mike Bell, globalny strateg rynkowy w J.P. Morgan Asset Management.

Analitycy są zgodni, że rynki są cały czas pozytywnie nastawieni do ryzyka.

- Ogólne nastawienie do ryzyka pozostaje niezmienione - być może mamy dziś do czynienia z pewną konsolidacją, ale jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę, skąd skalę wzrostów w listopadzie - powiedział Derek Halpenny, szef działu badań rynków globalnych w MUFG.

Akcje Pfizera szły w górę o 4 proc. W środę brytyjski Departament Zdrowia i Opieki Społecznej poinformował, że szczepionka na koronawirusa firmy Pfizer i BioNTech została dopuszczona do użytku w Wielkiej Brytanii. Szczepionka zostanie udostępniona w całej Wielkiej Brytanii od przyszłego tygodnia. Zjednoczone Królestwo jest pierwszym krajem na świecie, który dopuścił do użytku szczepionkę na koronawirusa opracowaną przez Pfizer i BioNTech.

Lider większości w senacie Mitch McConnell odrzucił ponadpartyjną propozycję pakietu stymulacyjnego o wartości 908 miliardów dolarów, mającego na celu przełamanie impasu związanego z nowymi bodźcami w Kongresie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

Import używanych aut z zagranicy słabnie, ale rośnie udział chińskich marek

Do Polski sprowadzono w pierwszym kwartale br. ponad 218 tys. aut osobowych i dostawczych, czyli o 9,2 proc. mniej niż rok wcześniej - poinformowali eksperci EFL. Udział chińskich marek w rejestracjach nowych pojazdów osobowych w marcu br. wzrósł do 11,7 proc.

Światowy Dzień Ziemi: wolontariusze KGHM zasadzili kolejne tysiące drzew przy Hucie Miedzi Głogów

Włączając się w obchody Światowego Dnia Ziemi, Wolontariusze KGHM ponownie spotkali się w okolicach Huty Miedzi Głogów, by posadzić około 4 tysiące drzew. Młode dęby i buki w przyszłości będą zaspokajać zapotrzebowanie tlenowe mieszkańców regionu oraz wspierać lokalną bioróżnorodność.

Węglokoks i Agencja Mienia Wojskowego chcą utworzyć wspólne przedsiębiorstwo na bazie Huty Częstochowa

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek ws. utworzenia wspólnego przedsiębiorstwa na bazie Huty Częstochowa przez Węglokoks i Agencja Mienia Wojskowego - poinformowano na stronie UOKiK.