W ruchu Bobrek kopalni Bobrek-Piekary do pracy wróciło 40 proc. załogi

fot: Kajetan Berezowski

Do pracy w ruchu Bobrek kopalni Bobrek-Piekary przystąpili górnicy, u których badania na obecność koronawirusa wykazały dwukrotnie wynik ujemny.

fot: Kajetan Berezowski

Poprawia się sytuacja w ruchu Bobrek kopalni Bobrek-Piekary w Bytomiu. Zakażenia koronawirusem stwierdzono u 480 pracowników zakładu oraz 74 osób zatrudnionych w firmach zewnętrznych, wykonujących usługi na rzecz kopalni. Ok. 20 osób przebywa na kwarantannie. W ciągu następnych kilkunastu dni kopalnia powinna powrócić do normalnej produkcji.

Przypomnijmy, że od 7 maja br. w zakładzie prowadzone były badania przesiewowe w porozumieniu z Urzędem Wojewódzkim i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. W ciągu pięciu dni przebadano całą załogę wraz z firmami obcymi. Następnie przyszła kolej na przebadanie raz jeszcze tych pracowników, u których wynik testu był ujemny. Zarząd spółki Węglokoks Kraj, w porozumieniu ze stroną społeczną, zadecydował o czterodniowym zatrzymaniu wydobycia od poniedziałku 11 maja. Z kolei od poniedziałku, 18 maja – zgodnie z zapowiedzią - stopniowo przywracane jest wydobycie.

- Do pracy wróciło 40 proc. załogi. Są to ci pracownicy, którzy w wyniku badań uzyskali dwukrotnie wynik ujemny – powiedział dziennikarzowi nettg.pl Grzegorz Wacławek, prezes spółki Węglokoks Kraj.

- Teraz wszystko jest w rękach załogi. Każdy pracownik musi wziąć na siebie odpowiedzialność za własne miejsce pracy. Przed nawrotem zakażeń może uchronić kopalnię tylko samodyscyplina i ograniczanie kontaktów. Na to liczymy – zaapelował prezes Grzegorz Wacławek.

 

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.

1541878885 solitaire rury zat finska nord stream 2

Podejrzany o wysadzenie Nord Streamu zatrzymany w Chorwacji. Wcześniej polski sąd odmówił wydania go Niemcom

Jak informują niemieckie media Wołodymyra Żurawlowa, obywatela Ukrainy podejrzanego przez prokuraturę Niemiec o udział w wysadzeniu gazociągów Nord Stream, zatrzymano w Chorwacji podczas zdjęć do thrillera "Snake Island" inspirowanego tym zdarzeniem.