W Piaście potrafią pracować bezpiecznie

fot: Kajetan Berezowski

Na szczególne wyróżnienie za dobrą organizację pracy zasługują pracownicy MMUD1-P: Mariusz Brońka, Andrzej Ryszka, Michał Sajdok, Kamil Gizicki, Krzysztof Kędzior, Bogdan Oboza, Michał Szwed, Damian Powroźnik, Artur Żmudka, Marek Markiel, Mariusz Tobiczyk, Marcin Nowak oraz ich koledzy z oddziału GP2-P: Paweł Radwan, Łukasz Cichy, Paweł Wójcik, Mirosław Liszka, Mateusz Naglik, Radosław Widuch i Marek Radwański

fot: Kajetan Berezowski

Nie jest sztuką raz zabłysnąć jako bezpieczny oddział. Sztuką jest utrzymać tę dobra tendencję. Załogi oddziałów MMUD1P i GP2-P z ruchu Piast kopalni Piast-Zimowit należą do najbezpieczniejszych w polskim górnictwie węgla kamiennego. Zatrudnieni w nich górnicy odpowiadają za utrzymanie w pełnej sprawności maszyn i urządzeń kompleksów ścianowych, utrzymanie ciągłości ruchu urządzeń zainstalowanych w rejonach eksploatowanych ścian, zapewnienie sprawności pomp wysokociśnieniowych zasilających urządzenia hydrauliczne oraz sekcje obudowy zmechanizowane, a także realizację zadań w transporcie na głównych drogach przewozowych poziomu 650 m. 

- Bezpieczeństwo jest dla nas sprawą priorytetową. Górnicy udowodnili, że utrzymanie bezawaryjnego procesu produkcyjnego z wysokim poziomem bezpieczeństwa jest jak najbardziej możliwe. Wpływ na to ma wiele czynników, ale najistotniejsza jest świadomość zagrożeń, zdobyte umiejętności i wysokie kwalifikacje załogi – wskazuje Adam Rozmus, główny inżynier górniczy ruchu Piast.

Na szczególne wyróżnienie za dobrą organizację pracy zasługują pracownicy MMUD1-P: Mariusz Brońka, Andrzej Ryszka, Michał Sajdok, Kamil Gizicki, Krzysztof Kędzior, Bogdan Oboza, Michał Szwed, Damian Powroźnik, Artur Żmudka, Marek Markiel, Mariusz Tobiczyk, Marcin Nowak oraz ich koledzy z oddziału GP2-P: Paweł Radwan, Łukasz Cichy, Paweł Wójcik, Mirosław Liszka, Mateusz Naglik, Radosław Widuch i Marek Radwański.

Warto przypomnieć, że podczas tegorocznej Szkoły Eksploatacji Podziemnej ruch Piast kopalni Piast-Ziemowit (PGG) odebrał nagrodę za trzecie miejsce w konkursie „Bezpieczna Kopalnia”. Pierwsze miejsce przypadło kopalni ROW (PGG). Drugie miejsce ex aequo zajęły kopalnie: Borynia-Zofiówka-Jastrzębie ruch Jastrzębie (PGG) oraz kopalnia Sośnica (PGG).

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

System elektroenergetyczny jest przygotowany na nadchodzące fale upałów

Obecnie nie występują ograniczenia w pracy elektrowni, a system elektroenergetyczny jest przygotowany na nadchodzące upały - poinformował PAP rzecznik prasowy Polskich Sieci Elektroenergetycznych Maciej Wapiński.

Mont Blanc zdobyty przez górników z kopalni Sobieski

Andrzej Witkowski, lider wyprawy i pracownik Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie, wraz z Mateuszem Dolegą oraz Dawidem Siwkiem stanęli na najwyższym szczycie Alp.

W czwartek maksymalne ceny paliw: benzyna Pb95 - 5,96 zł za litr, diesel - 6,11 zł za litr

W czwartek litr benzyny 95 kosztuje nie więcej niż 5,96 zł, benzyny 98 - 6,67 zł, a diesel - 6,11 zł. Oznacza to, że wobec środy ceny maksymalne benzyny będą niższe, a cena ON się nie zmieni.

Trwa nabór wniosków w konkursie „Zielona Przestrzeń” organizowanym przez WFOŚiGW w Katowicach

Nawet 250 tys. zł dofinansowania na projekty związane z tworzeniem i zagospodarowaniem ogólnodostępnych terenów zieleni - trwa nabór wniosków w kolejnej edycji konkursu „Zielona przestrzeń”, organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.