W mediach: sprawa deputatów już na finiszu

1540381984 tg43

Najnowszy numer Trybuny Górniczej już w czwartek, 25 października

Projekt ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla już w listopadzie trafi pod obrady Sejmu. Wszystko wskazuje na to, że zostanie uchwalona do końca roku.

Wypłatami zostanie objętych 24 tys. osób. To głównie wdowy i sieroty po górnikach oraz osoby, które nie złożyły albo złożyły niekompletne wnioski w poprzedniej turze wypłat pod koniec 2017 r.

M.in. tę sprawę dokładnie omawiamy w najnowszym numerze Trybuny Górniczej, który w czwartek, 25 października trafi w ręce czytelników.

Jak co tydzień, w TG nie zabrakło przeglądu najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia w branży górniczej. W tym tygodniu nie mogło zabraknąć także podsumowania niedzielnych wyborów samorządowych.

Na dalszych stronach TG poznamy górnikówz oddziału G3 ruchu Marcel kopalni ROW, którzy rozpoczynają eksploatację ściany W-7 zlokalizowanej w pokładzie 505wg. Jej zakończenie planowane jest dopiero w marcu 2020 r.

Zachęcamy także do lektury wywiadu z prof. Markiem Szczepańskim, socjologiem z uniwersytetu Śląskiego, który dzieli sięswoimi refleksjami na temat restrukturyzacji branży górniczej.

To wszystko i wiele więcej już w najbliższy czwartek, w Trybunie Górniczej.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Asseco pokazało system Polski antydron

Największa polska firma IT stworzyła własny system do wykrywania i monitorowania dronów. Rozwiązanie, które czeka na pierwsze wdrożenie, ma znaleźć zastosowanie militarne i cywilne - czytamy w środę w "Pulsie Biznesu".

Nie będzie zapisów w prawie pozwalających wyłączyć przydomową fotowoltaikę

W projektowanym rozporządzeniu Ministra Energii nie będzie zapisów pozwalających zdalnie wyłączyć przydomowe instalacje fotowoltaiczne - wynika z wtorkowej wypowiedzi ministra energii Miłosza Motyki.

Wzrosty na Wall Street; indeksy z kolejnymi rekordami

Wtorkowa sesja zakończyła się wzrostami i nowymi historycznymi szczytami głównych indeksów. Inwestorzy oceniają szanse na porozumienie USA i Iranu ws. pokoju na Bliskim Wschodzie oraz perspektywy dla rozwoju sektora związanego ze sztuczną inteligencją.

Nowy stary prezes znowu na czele państwowego giganta

Ireneusz Fąfara, dotychczasowy prezes Orlenu został ponownie powołany na to stanowisko - podał we wtorek koncern. Jak wynika z komunikatu spółki, rada nadzorcza na nową kadencję zarządu powołała 8 z 10 jego dotychczasowych członków. Na liście nie ma Pawła Wojtunika i Witolda Literackiego.