Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 773.66 USD (+0.57%)

Srebro

77.93 USD (+1.19%)

Ropa naftowa

98.53 USD (-0.77%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.89%)

Miedź

6.04 USD (+0.36%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 773.66 USD (+0.57%)

Srebro

77.93 USD (+1.19%)

Ropa naftowa

98.53 USD (-0.77%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.89%)

Miedź

6.04 USD (+0.36%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

Ukraina: zabici i ranni po zbombardowaniu koksowni

1423220300 avdiivka12 metinvestholding

fot: metinvestholding.com

W szturmie separatystów na Awdiejewkę na zachód od Doniecka śmierć i zniszczenie nie ominęły jednej z największych koksowni, która przed wojną pokrywała 20 proc. produkcji w całym kraju

fot: metinvestholding.com

Co najmniej jeden pracownik zginął a wielu zostało ciężko rannych po zbombardowaniu w środę (4 lutego) należących do Grupy Metinvest zakładów koksowniczych w Awdiejewce, na zachód od Doniecka. Strategiczna miejscowość w strefie rządowej od kilku dni jest szturmowana przez rebeliantów z samozwańczych republik ludowych na wchodzie Ukrainy.

W ciężkim ostrzale artyleryjskim zniszczone zostały podstawowe instalacje zakładów koksowniczych - informuje biuro prasowe kompanii Metinvest (z grupy SCM grupującej przedsiębiorstwa metalurgiczne, fabryki maszyn, elektrownie i kopalnie Donbasu, która już jesienią zeszłego roku zaczęła przenosić część siedzib i produkcji z Donbasu na zachód). Z powodu walk nie można ciągle określić szczegółowych strat w awdiejewskim zakładzie oraz liczby ofiar.

Bomby spadły na dwa wydziały koksownicze i stację odsiarczania. Rozerwana została instalacja dostaw gazu, koniecznego do zasilania baterii koksowniczych i całego przedsiębiorstwa. Czasowo zatrzymano produkcję koksu. W czasie bombardowania zakłady koksownicze pracowały a robotnicy przebywali wewnątrz zniszczonych zabudowań. Rannych przewieziono najpierw do szpitala miejskiego, gdzie udzielono im pierwszej pomocy. Ponieważ jednak lecznicę w Awdiejewce również zbombardowano, ranni zostali odesłani do szpitala w miejscowości Dymitrow.

Załoga pracuje obecnie przy odgruzowaniu i naprawie zakładów, starając się wznowić działanie zakładów, które celem intensywnego ostrzału były już w lipcu 2014 r. Obliczono, że na teren koksowni spadło łącznie 120 bomb.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

Pgg

Rozmowy o wynagrodzeniach w górniczej spółce. Jest termin spotkania

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Łukasz Deja zaprosił liderów organizacji związkowych działających w spółce na spotkanie dotyczące wynagrodzeń w PGG.

GKS Tychy podczas meczu z ŁKS-em Łódź świętował 55. urodziny. Nie brakowało górniczych akcentów

18 kwietnia piłkarze GKS-u Tychy uczcili 55-lecie klubu w wyjątkowej oprawie silnie zakorzenionej w górniczej tradycji regionu. Spotkanie z ŁKS-em Łódź, wygrane 3:2, stało się nie tylko sportowym widowiskiem, ale także symbolicznym hołdem dla pracy pokoleń górników.

Enea chce w tym roku przygotować znaczące inwestycje w magazyny energii

Enea chce w tym roku skupić się na przygotowaniu inwestycji w magazyny energii - poinformował we wtorek wiceprezes spółki Bartosz Krysta. Wartość inwestycji na ten cel wrośnie jednak dopiero w przyszłym roku.