Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

33.11 PLN (-1.87%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.20 PLN (+1.86%)

ORLEN S.A.

131.46 PLN (-1.16%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.55 PLN (-1.77%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.32 PLN (-1.71%)

Enea S.A.

24.26 PLN (-1.46%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.05 PLN (-2.07%)

Złoto

4 755.92 USD (+1.13%)

Srebro

74.63 USD (-1.20%)

Ropa naftowa

102.45 USD (-1.11%)

Gaz ziemny

2.87 USD (-0.28%)

Miedź

5.65 USD (-0.12%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

33.11 PLN (-1.87%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.20 PLN (+1.86%)

ORLEN S.A.

131.46 PLN (-1.16%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.55 PLN (-1.77%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.32 PLN (-1.71%)

Enea S.A.

24.26 PLN (-1.46%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.05 PLN (-2.07%)

Złoto

4 755.92 USD (+1.13%)

Srebro

74.63 USD (-1.20%)

Ropa naftowa

102.45 USD (-1.11%)

Gaz ziemny

2.87 USD (-0.28%)

Miedź

5.65 USD (-0.12%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Trwa akcja ratunkowa w kanadyjskiej kopalni rud niklu i miedzi

fot: Google

Przekazanie środków antybakteryjnych przez KSGiE NSZZ Solidarność jest bardzo istotnym punktem w walce z pandemią koronawirusa w Węglokoksie Kraj

fot: Google

W wyniku zablokowania klatki w szybie, trzydziestu dziewięciu pracowników Vale w niedzielę zostało uwięzionych pod ziemią w kopalni Totten w Sudbury w stanie Ontario.

Firma poinformowała, że pracownicy są bezpieczni i obecnie mobilizują się do wyjścia z kopalni za pomocą systemu drabin ratunkowych w szybie.

Awaria nastąpiła, gdy górnicy znajdowali się na poziomach od około 914 do 1219 metrów pod ziemią.

Wcześniej przedstawiciel Vale powiedział, że w niedzielne popołudnie w jego kopalni na zachodnich krańcach Greater Sudbury doszło do „incydentu”, który uniemożliwił przewóz pracowników. System transportowy, zwany potocznie klatką, uległ uszkodzeniu, gdy został użyty do przeniesienia dużego sprzętu, z którym się zderzył. Nikogo nie było w klatce podczas tego zdarzenia.

Firma Vale poinformowała, że górnicy nie byli w stanie wrócić na powierzchnię po tym, jak w niedzielę przetransportowano pod ziemię wiadro czerpakowe, które zostało odczepione i zawieszone w szybie.

Vale aktualnie ocenia niezbędne środki, aby wznowić produkcję w zakładzie. Totten wyprodukował 3600 ton gotowego niklu w pierwszych sześciu miesiącach 2021 r., co stanowi około 4 proc. produkcji firmy.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak dobrać wycieraczki do swojego samochodu?

Wycieraczki samochodowe to element, który często bywa niedoceniany, dopóki nie zacznie sprawiać problemów. Tymczasem ich stan ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Dobra widoczność podczas deszczu, śniegu czy jazdy nocą zależy właśnie od jakości i dopasowania tego niewielkiego, ale istotnego elementu. Właściwie dobrane wycieraczki pozwalają uniknąć smug, skrzypienia i niedokładnego oczyszczania szyby, co znacząco poprawia komfort prowadzenia pojazdu.

We wtorek było 10 sytuacji, gdy ceny paliw przekraczały cenę maksymalną

Krajowa Administracja Skarbowa monitoruje stosowanie cen maksymalnych przez stacje paliw; we wtorek było 10 przypadków zawyżonych cen paliw - poinformował wiceminister finansów, szef KAS Marcin Łoboda.

Orlen zmienił hurtowe ceny paliw

Orlen zmienił w środę ceny hurtowe paliw, podnosząc o 16 zł na metr sześc. cenę benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 i obniżając o 14 zł na metr sześc. cenę oleju napędowego Ekodiesel - wynika z danych opublikowanych przez koncern. We wtorek oba te podstawowe paliwa zdrożały.

Motyka: Jeśli kierowcy z Niemiec będą kupować zbyt dużo paliwa, rząd może wprowadzić limity

Jeśli kierowcy z Niemiec będą kupować na polskich stacjach tyle paliwa, że zagrozi to przerwaniem podaży, rząd będzie mógł wprowadzić limity tankowania - przekazał we wtorek minister energii Miłosz Motyka. Zaznaczył, że sytuacja na stacjach paliw w przygranicznych powiatach jest stale monitorowana.