Energetyka: Tauron uruchomił ubezpieczenia na fotwoltaikę

1714478789 tauron

fot: Facebook Tauron Polska Energia

Tauron Polska Energia podał w komunikacie informację o zmianach w radzie nadzorczej

fot: Facebook Tauron Polska Energia

Ponad 445 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych zostało już podłączonych do sieci Taurona - podały służby prasowe koncernu. Aby uniezależnić efektywność przydomowych instalacji od zawirowań pogodowych, energetyczna spółka wprowadziła unikalne wsparcie dla odpowiedniego poziomu produkcji prądu ze słońca. Tauron ruszył też z nową platformą wiedzy dla prosumentów. 

- Dostarczamy naszym klientom coraz więcej zielonej energii ze źródeł odnawialnych Grupy Tauron. Jednocześnie oferujemy technologię, rozwiązania i kompleksowe wsparcie dla domowych instalacji produkujących prąd ze słońca. Wiemy, że odpowiednio dobrana fotowoltaika, wspomagana magazynem energii, może efektywnie przyczyniać się do długofalowych oszczędności w gospodarstwach domowych, tym bardziej w kontekście premiery nowej edycji programu dofinansowania Mój Prąd 6.0 – mówi Mariusz Purat, prezes Tauron Sprzedaż. 

Jak informuje spółka, im lepiej dopasowana do rzeczywistego zużycia instalacja i im wyższa autokonsumpcja, tym większe oszczędności z fotowoltaiki. Dlatego optymalne jest połączenie fotowoltaiki z technologiami zwiększającymi autokonsumpcję energii, takimi jak na przykład domowy magazyn energii, który może podwoić poziom autokonsumpcji. 

Eksperci Taurona wskazują również na możliwość zabezpieczenia samej wielkości produkcji prądu z domowej instalacji fotowoltaicznej. Jest to dodatkowy czynnik wspierający efektywność inwestycji.  

Spółka uruchomiła w tym celu możliwość ochrony fotowoltaiki. W ramach usługi w przypadku wystąpienia np. mniejszego nasłonecznienia to ubezpieczyciel odpowiada za stratę finansową ubezpieczonego wynikającą z niższej produkcji prądu niż zakładana teoretycznie dla danej mikroinstalacji. W każdym rocznym okresie ubezpieczenia jest to kwota nawet 4,5 tys. zł.

Odszkodowanie dotyczące samej instalacji, magazynu energii czy ładowarki samochodowej w przypadku jej utraty, zniszczenia lub uszkodzenia m.in. przez zdarzenia pogodowe może sięgnąć 75 tys. zł rocznie. Dodatkowo ubezpieczenie oferuje 4,5 tys. zł na pokrycie strat z powodu przestoju uszkodzonej lub zniszczonej instalacji.  

Dla prosumentów poszukujących sposobów na zwiększenie autokonsumpcji, np. dzięki zakupowi magazynu energii, ale także tych, którzy chcą monitorować produkcję energii lub planują instalację paneli fotowoltaicznych eksperci Taurona przygotowali specjalną, wirtualną strefę pełną przydatnych informacji. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Maj najlepszym piątym miesiącem Katowice Airport w jego historii

Tegoroczny maj był pod względem liczby pasażerów najlepszym piątym miesiącem katowickiego lotniska w jego historii. Choć ruch czarterowy spadł o 3,7 proc. rdr., ruch regularny wzrósł o 23,3 proc. rdr., co przełożyło się na wzrost ogółem o 9,2 proc. rdr. i ponad 716 tys. obsłużonych podróżnych.

Górnicza spółka wypłaci dywidendy w wysokości 1,5 zł za akcję. W sumie 300 mln zł!

300 mln zł zostanie przeznaczone na dywidendę dla akcjonariuszy - zdecydowało we wtorek Zwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź. Na jedną akcję dywidenda wyniesie 1,5 zł. Podczas ZWZ powołano również dziesięcioro członków, nowej, XII kadencji Rady Nadzorczej KGHM.

Obrady gorące. Będą pieniądze dla JSW do sierpnia i na wypłaty dla górników z PGG

Sytuacja w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, jej finansowanie, pieniądze dla Polskiej Grupy Górniczej oraz Krajowy Plan w dziedzinie Energii i Klimatu zdominowały obrady (9 czerwca, Katowice) Zespołu Trójstronnego do Spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Atmosfera była nerwowa, dochodziło do scysji i gorącej wymiany argumentów. Udział w spotkaniu oprócz liderów związkowych wzięli Marian Zmarzły, wiceminister energii odpowiedzialny za górnictwo, oraz Grzegorz Wrona, wiceminister aktywów państwowych oraz szefowie spółek węglowych.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Orlenu zdecydowało o wypłacie 8 zł dywidendy

Obradujące we wtorek w Płocku Zwyczajne Walne Zgromadzenie (ZWZ) Orlenu wyraziło zgodę, aby dywidenda do wypłaty w tym roku wyniosła 8 zł na akcję, co rekomendował zarząd. Taka wysokość dywidendy jest najwyższa w historii tej spółki.