Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

34.46 PLN (+0.32%)

KGHM Polska Miedź S.A.

267.90 PLN (+1.09%)

ORLEN S.A.

134.34 PLN (+1.42%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.53 PLN (-0.14%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.27 PLN (+2.65%)

Enea S.A.

24.60 PLN (+2.50%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

34.05 PLN (-1.30%)

Złoto

4 741.95 USD (+0.84%)

Srebro

75.21 USD (-0.42%)

Ropa naftowa

99.21 USD (-4.24%)

Gaz ziemny

2.87 USD (-0.42%)

Miedź

5.65 USD (-0.07%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

34.46 PLN (+0.32%)

KGHM Polska Miedź S.A.

267.90 PLN (+1.09%)

ORLEN S.A.

134.34 PLN (+1.42%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.53 PLN (-0.14%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.27 PLN (+2.65%)

Enea S.A.

24.60 PLN (+2.50%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

34.05 PLN (-1.30%)

Złoto

4 741.95 USD (+0.84%)

Srebro

75.21 USD (-0.42%)

Ropa naftowa

99.21 USD (-4.24%)

Gaz ziemny

2.87 USD (-0.42%)

Miedź

5.65 USD (-0.07%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Tauron uruchomił internetową porównywarkę taryf dystrybucyjnych

Tauron siedziba1 km

fot: Krzysztof Matuszyński

Tauron Polska Energia SA grupuje spółki z branży energetycznej

fot: Krzysztof Matuszyński

Internetową porównywarkę taryf dystrybucyjnych dla klientów indywidualnych uruchomiła spółka Tauron Dystrybucja. Narzędzie ma pomagać w wyborze jednej z pięciu taryf - od uniwersalnej po umożliwiające zarządzanie zużyciem w zależności od cen dynamicznych.

Jak przekazała spółka w czwartkowej informacji prasowej, porównywarka taryf na stronie taniej.tauron-dystrybucja.pl jest oparta o typowe modele zużycia energii w trzech wariantach: w mieszkaniach, domach jednorodzinnych oraz do ładowania samochodów elektrycznych.

Wymagane jest podanie rocznego zużycia energii elektrycznej (system podpowiada zakresy zużycia typowych gospodarstw domowych), przy możliwości deklaracji korzystania z pompy ciepła i fotowoltaiki.

Po dodaniu ceny energii elektrycznej sprzedawcy, którą opłaca klient, system zlicza te dane z opłatami dystrybucyjnymi i przedstawia sumę płatności w dostępnych grupach taryfowych Tauronu Dystrybucji.

- Uruchomiliśmy porównywarkę taryf dla klientów, aby mogli sprawdzić, które taryfy są dla nich najlepsze i na których będą mogli zaoszczędzić, zależnie od ich profilu zużycia - zaznaczył cytowany w informacji wiceprezes spółki ds. klienta Marcin Marzyński.

Zaznaczył, że porównywarka zapewnia też główne informacje o oferowanych pięciu taryfach: G11, G12, G12w, G13 i G14d. Najczęściej wybierana jest uniwersalna taryfa G11, która nie wymaga zarządzania zużyciem energii ani dostosowywania nawyków konsumpcyjnych do stref taryfowych.

Pozostałe taryfy wymagają bardziej świadomego zarządzania zużyciem. Tauron Dystrybucja wskazuje, że korzystanie z nich - nawet przy niewielkich zmianach przyzwyczajeń i świadomych decyzjach - może przyczynić się do obniżenia kosztów energii.

Od pewnego czasu spółka oferuje m.in. taryfę G14d - pierwszą w Polce dystrybucyjną taryfę dynamiczną, mogącą przekładać się na potrzeby środowiskowe i na pracę krajowego systemu elektroenergetycznego.

Jest to grupa taryfowa z rozliczeniem czterostrefowym (strefy: zalecane użytkowanie, normalne użytkowanie, zalecane oszczędzanie, wymagane ograniczanie), w których strefy czasowe są zmienne i zgodne ze strefami publikowanymi przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne na stronie energetycznykompas.pl.

- Wiemy, że klienci oczekują od nas nie tylko niezawodnych dostaw prądu, ale również prostych i zrozumiałych rachunków oraz skutecznej obsługi ich spraw - skomentował wiceprezes. - Ma być więc taniej, ma być wygodniej i ma być online - takie oczekiwania kierują klienci pod naszym adresem - wskazał.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

JSW: Kolejny krok w sprawie sprzedaży spółek na rzecz Agencji Rozwoju Przemysłu

Zaledwie pół godziny trwało - zwołane na 31 marca - nadzwyczajne walne zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Podczas krótkich obrad zgodzono się się na ustanowienie zabezpieczeń na majątkach dwóch kopalń. Chodzi o przedwstępną umowę sprzedaży należących do Grupy JSW spółek - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów i Jastrzębskie Zakłady Remontowe na rzecz Agencji Rozwoju Przemysłu.

Prezes SRK: Nie jesteśmy już wyłącznie likwidatorem kopalń, staliśmy się moderatorem zmian w regionie

Rozmowa z JAROSŁAWEM WIESZOŁKIEM, prezesem Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Na przygotowanie Wielkanocy statystyczny Polak wyda 527 zł

Na organizację nadchodzących świąt wielkanocnych co czwarty Polak przeznaczy więcej pieniędzy niż rok temu; największym wydatkiem będą mięsa i wędliny, jajka, nabiał, warzywa i owoce - wynika z badania BIG InfoMonitor. Jedna osoba wyda przeciętnie 527 zł.

Zarządca autostrady A4 Katowice-Kraków: Podwyżka opłat za przejazd nie odzwierciedla kosztów

Wprowadzana od 1 kwietnia podwyżka opłat za przejazd płatnym odcinkiem autostrady A4 Katowice-Kraków nie odzwierciedla w pełni realnego wzrostu kosztów - napisał w rozesłanym we wtorek oświadczeniu zarządca koncesyjnego odcinka A4, spółka Stalexport Autostrada Małopolska.