Tauron oferuje pieniądze klientom, którzy zrezygnują z tradycyjnych faktur

fot: Maciej Dorosiński

Spółka Tauron Wytwarzanie powstała w wyniku włączenia Elektrowni Stalowa Wola w struktury Południowego Koncernu Energetycznego

fot: Maciej Dorosiński

30 złotych specjalnego bonusu oferuje Tauron klientom, którzy zdecydują się przejść na e-fakturę. Klienci Taurona, którzy zrezygnowali z papieru w ciągu ostatnich dwóch lat uchronili przed wycinką blisko 3000 drzew. W tym czasie udział płatności online w firmie przekroczył 80 procent - poinformowała spółka w komunikacie.

Przedstawciele Taurona Jak wskazują statystyki w Polsce rocznie zużywa się 143 kilogramy papieru tylko na jedną osobę. Każda, nawet niewielka zmiana nawyków zmierzająca do ograniczenia jego używania, realnie wpływa na ochronę planety. W ramach Zielonego Zwrotu Tauron rozpoczął akcję informującą o zaletach e-faktury, firma nagradza też klientów za jej aktywację.

- Umożliwienie klientom sprawnej realizacji ich spraw na odległość stało się we współczesnym świecie nie tylko wymogiem, ale i znakiem rozpoznawczym wiarygodnych marek.
Dlatego w Tauronie stawiamy na rozwiązania online, które sprzyjają środowisku naturalnemu, a jednocześnie ułatwiają klientom codzienne życie – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy Tauron.

– Z internetowego konta klienta Mój Tauron korzystają już blisko 2 miliony konsumentów, którzy w wygodny i bezpieczny sposób mogą m.in. monitorować swoje rozliczenia, nie generując przy tym stosów papierowych dokumentów – dodaje Szczeszek.

Jak wynika z badań Taurona, konsumenci zapytani o główne powody korzystania z e-faktury wskazują przede wszystkim na wygodę tego rozwiązania oraz redukcję zużycia papieru. Większość z respondentów zadeklarowało, że podczas podejmowania codziennych decyzji bierze pod uwagę ich wpływ na środowisko, a niemal co czwarty z badanych zgodził się ze stwierdzeniem, że ochrona środowiska to ważny temat.

W minionych dwóch latach Tauron wystawił blisko 12 milionów elektronicznych faktur. Zastąpiły one papierowe dokumenty, których produkcja pochłonęłaby około 3000 drzew. Energetyczny lider chce w nowej akcji informacyjnej dotrzeć do klientów, którzy do tej pory się na nią nie zdecydowali, tak, aby poznali korzyści wynikające z jej stosowania dla środowiska naturalnego. Przechodzenie klientów na cyfrową formę rozliczania to dodatkowo dla Grupy TAURON sposób na racjonalne zarządzanie kosztami przy jednoczesnym wzroście satysfakcji klientów z jej usług. E-faktura to faktura w wygodnej formie elektronicznej. Zawiera ona takie same dane i jest takim samym dowodem sprzedaży, jak faktura papierowa.

Za przejście na ekologiczną fakturę Tauron oferuje bonus 30 złotych w postaci zwrotu za prąd. Kwota zostanie zaksięgowana na koncie rozliczeniowym klienta. Akcja trwa do końca lipca.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

W Górniczej o złożu Dębieńsko, transformacji Śląska i zagospodarowaniu wód kopalnianych

Co ze złożem Dębieńsko i JSW? Jak działa system aktywizacji zawodowej w górniczej spółce? Jaka powinna być transformacja naszego regionu? I jak zagospodarować infrastrukturę techniczną likwidowanych zakładów górniczych? O tym m.in. przeczytają Państwo w najnowszym wydaniu Trybuny Górniczej, która ukaże się już w najbliższy piątek 26 czerwca. 

Lato, lato wszędzie!

Astronomiczne, kalendarzowe i… kolejowe. To ostatnie zaczęło się najprędzej – już w połowie czerwca. W trzeciej, tzw. letniej korekcie rozkładu jazdy na tory wróciły między innymi regularne połączenia z Częstochowy do Zakopanego.

Kanadyjczycy na Śląsku zadbają o dostęp do surowców krytycznych. Przejęli ważną inwestycję

Kinterra Capital Corp., kanadyjski fundusz private equity inwestujący w sektorze minerałów krytycznych, przejął zlokalizowany w Polsce projekt produkcji prekursora materiału katodowego (pCAM) i węglanu litu. To pierwsza inwestycja funduszu w Europie i zarazem projekt o strategicznym znaczeniu dla rozwoju europejskiej infrastruktury przetwarzania surowców krytycznych, kluczowych dla rozwoju nowoczesnej gospodarki i bezpieczeństwa łańcuchów dostaw.

W kopalniach JSW licealiści przeprowadzili pokazy udzielania pierwszej pomocy

Młodzież z klas ratowniczych II LO w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie prowadziła pokazy udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Akcję zorganizowano w ruchu Szczygłowice oraz ruchu Knurów.