Tauron obniża cenę energii

1580484396 stacje ladowania tauron

fot: tauron

Stacja ładowania samochodów przy ul. Stęślickiego w Katowicach

fot: tauron

Tauron Dystrybucja Serwis, operator stacji ładowania pojazdów elektrycznych, obniża ceny energii na stacjach AC. Nowa taryfa będzie niższa o blisko 25 proc., a stawka od 1 maja za kilowatogodzinę wynosi 1,21 zł.

Tauron sukcesywnie rozwija infrastrukturę dla pojazdów elektrycznych. W Katowicach uruchomione zostały kolejne 22 punkty ładowania w 10 lokalizacjach. Doliczając do tego wcześniej wybudowane stacje, w mieście przypada aż 1 punkt ładowania na 1,9 km2. To największe zagęszczenie takiej infrastruktury w kraju.

Katowice są pierwszym polskim miastem, które wypełniło zapisy ustawy o elektromobilności. W stolicy Górnego Śląska działa już 115 punktów ładowania, a 86 z nich zbudował Tauron. Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych przewiduje, że w gminach, których liczba mieszkańców wynosi ponad 150 000, ale nie przekracza 300 000, liczba punktów ładowania do końca 2020 r. ma wynieść 100. Oznacza to, że Katowice wypełniły już z naddatkiem ustawowy obowiązek.

 – Wiele wskazuje na to, że będzie przybywać samochodów o napędzie elektrycznym. Kierowcy tych pojazdów powinni mieć zapewniony powszechny dostęp do stacji ładowania w przestrzeni miejskiej. Decyduje o tym liczba stacji ładowania. Dzięki naszej pracy teraz jest to możliwe w Katowicach – podkreśla Michał Koszałka, prezes zarządu w Tauron Dystrybucja Serwis S.A.

Nowy cennik dla elektryków to również zmiana warunków handlowych dla klientów biznesowych i flotowych.

Spółka nie poprzestaje na rozbudowie infrastruktury tylko na terenie Katowic. – Budowa nowej infrastruktury ładowania to dla użytkowników tych pojazdów bardzo istotna zmiana na lepsze. Intensywnie pracujemy nad tym, aby nasze stacje ładowania znajdowały się w miejscach atrakcyjnych, z których mieszkańcy miast lubią korzystać – dodaje Marcin Wierzbicki, dyrektor projektów w Tauron Dystrybucja S.A.

W planach na najbliższy czas jest uruchomienie kolejnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Ze wszystkich stacji w sieci Tauron można skorzystać za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej eMap od TauronA. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pół miliarda złotych na osłony w JSW. Ponad 3 tysiące osób skorzysta z urlopów

Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała z Ministerstwem Energii umowę dotacyjną dotyczącą finansowania odejść pracowników na urlopy górnicze oraz urlopy dla pracowników zakładów przeróbki mechanicznej węgla. Przewiduje się, że w 2026 roku w JSW z urlopów skorzystają 3092 osoby.

Orlen podniósł hurtowe ceny paliw

Orlen podniósł w piątek hurtowe ceny benzyny Eurosuper 95 o 66 zł, benzyny Super Plus 98 o 42 zł, a oleju napędowego Ekodiesel o 44 zł na metr sześc. - wynika z danych opublikowanych przez koncern. Poprzednio, w czwartek, w hurcie Orlenu benzyna staniała, a olej napędowy zdrożał.

Kąpielisko Fala w Tauron Parku Śląskim rozpoczyna sezon

Zapowiada się bardzo gorący weekend, a uczniowie rozpoczynają wakacje – to najwyższy czas, by rozpocząć sezon na Fali w Tauron Parku Śląskim. Kąpielisko czynne jest od dziś (26 czerwca 2026 r.), w godzinach 9.00 – 19.00.

Jastrzębskie Carbonarium się rozwija. Wkrótce otwarcie nowej części wystawy

Wystawa Carbonarium w Instytucie Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju rozrasta się. Na 5 lipca 2026 r. zaplanowano otwarcie nowej części ekspozycji, która skupia się przede wszystkim na ukazaniu zmian przestrzennych i demograficznych, które zaszły w mieście w okresie powojennym.