Tauron: inwestorzy indywidualni z wizytą w Jaworznie

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Największą inwestycją Grupy jest budowa w Jaworznie III bloku węglowego o mocy 910 MW

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Z okazji Dnia Inwestora Indywidualnego z wynikami działalności Grupy Tauron oraz jej planami na bliższą i dalszą przyszłość zapoznali się drobni inwestorzy. Zwiedzili Elektrownię Jaworzno III. Mieli okazję do zobaczenia 50-megawatowego bloku biomasowego o mocy 50 MW oraz pilotażową instalację wychwytywania CO2.
.
Gospodarze zaprezentowali gościom także prezentację dotyczącą największego projektu inwestycyjnego Grupy, którym jest budowa bloku węglowego 910 MW w Elektrowni Jaworzno III.

- Tauron Polska Energia od debiutu giełdowego przywiązuje dużą wagę do aktywnej komunikacji z inwestorami indywidualnymi. Udział w akcjonariacie obywatelskim, programie "10 na 10 komunikuj się skutecznie", stała współpraca ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych, rozbudowana strona internetowa z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, to tylko niektóre elementy naszego programu komunikacji inwestorskiej. Kolejnym jest organizowany po raz drugi Dzień Inwestora Indywidualnego, który daje akcjonariuszom możliwość bezpośredniej rozmowy z zarządem i zobaczenia aktywów Grupy - wyjaśnia prezes Dariusz Lubera.

W Dniu Inwestora Indywidualnego (22 października) uczestniczyli także studenci ekonomii, prawa, finansów oraz uczelni technicznych, którzy biorą udział w kolejnej edycji projektu Akademia Energii Fundacji im. Lesława Pagi.

- Z Fundacją im. Lesława Pagi współtworzymy od kilku lat Akademię Energii, widząc w tym projekcie ogromny potencjał. Dzień Inwestora Indywidualnego to dla studentów wyjątkowa okazja, nie tylko do zapoznania się z giełdowym aspektem działalności Grupy Tauron, ale przede wszystkim do poznania branży energetycznej od strony praktycznej, do pogłębienia swojej wiedzy dzięki spotkaniom ze specjalistami w dziedzinie energetyki - informuje Krzysztof Zawadzki, wiceprezes zarządu ds. ekonomiczno-finansowych.

W skład Grupy Tauron wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym sprzedawcą i dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.