związki zawodowe

Lista artykułów

Rozmowy o PGG jednak w Katowicach

Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin wysłał zaproszenie na spotkanie poświęcone sytuacji Polskiej Grupy Górniczej do związków zawodowych. Proponowany termin to wtorek, 28 lipca. Rozmowy mają się odbyć w Katowicach w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego - poinformował na facebooku WZZ Sierpień 80. - Podczas spotkania zarząd Polskiej Grupy Górniczej SA przedstawi

Związkowcy czekają na odpowiedzi z ministerstw

Górnicze związki zawodowe zrzeszone w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych w środę, 22 lipca, otrzymały odpowiedź na list wystosowany do premiera Mateusza Morawieckiego.  Przypomnijmy, że organizacje zrzeszone w OPZZ - w piśmie wysłanym w poniedziałek, 20 lipca - apelowały m.in. o udział szefa rządu udział w rozmowach dotyczących sytuacji górnictwa i jego otoczenia.

Nie ma sensu, by ileś chłopa jechało do Warszawy

- O sytuacji Polskiej Grupy Górniczej możemy rozmawiać na Śląsku i dlatego zaprosiliśmy wicepremiera Jacka Sasina do nas - powiedział lider śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. Przypomnijmy, że związki zawodowe we wtorek, 21 lipca, opublikowały stanowisko w tej sprawie. Strona społeczna stwierdziła w nim, że wciąż oczekuje na spotkanie z premierem Mateuszem

Związkowcy chcą rozmów, ale nie w Warszawie

Przedstawiciele górniczych związków zawodowych nie pojadą na spotkanie dotyczące restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej organizowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych 23 lipca w Warszawie. W ocenie związkowców rozmowy na ten temat powinny się odbyć w siedzibie spółki w Katowicach - poinformowała portal netTG.pl śląsko-dąbrowska Solidarność. "Najlepszym miejscem do

Związkowcy z OPZZ zbulwersowani formułą zaproszenia

Centrale górniczych związków zawodowych zrzeszonych w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych skierowały w poniedziałek, 20 lipca, list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym odniosły się do zaproszenia na rozmowy dotyczące restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej wyłącznie reprezentatywnych organizacji związkowych. Zdaniem związków należących do OPZZ "każde

Czerkawski - rząd chce podzielić górników

W czwartek, 23 lipca, mają się odbyć rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych dotyczących przyszłości Polskiej Grupy Górniczej. - Trudno mówić o tym, czego się spodziewamy i oczekujemy, jeśli nie jesteśmy nawet pewni, czy do tych rozmów dojdzie – mówi Wacław Czerkawski, szef Rady OPZZ Woj. Śląskiego.  Związkowiec podkreśla, że zaproszenie nie zostało skierowane

Związkowcy chcą pilnie rozmawiać z premierem o sytuacji PGG

Górnicze związki zawodowe domagają się pilnego spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie katastrofalnej sytuacji Polskiej Grupy Górniczej - poinformowała w czwartek, 16 lipca, śląsko-dąbrowska Solidarność. Jeśli do rozmów nie dojdzie do końca lipca, związkowcy zapowiadają wznowienie działalności Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. Pod wspólnym

1559312297 nowe bloki pge opole pge giek

Minister odpowiada górniczym związkowcom

Sekcja górniczo-energetyczna Związku Zawodowego Kontra interweniuje od miesięcy w sprawie importu energii i ograniczaniu mocy wytwórczych polskich elektrowni. Związkowcy obawiają się polityki "Zielonego Ładu" oraz pandemii koronawirusa, która odcisnęła piętno na gospodarce. W ich opinii za ten kryzys najwyższą cenę może zapłacić przemysł wydobywczy. Z tego też powodu ZZ Kontra