zus

Lista artykułów

Górnictwo: projekt dot. długów Kompanii wróci do komisji

Sejm w czwartek (10 lipca) ponownie skierował do komisji polityki społecznej i rodziny poselski projekt zmian w ustawie o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego w latach 2008-2015 r. Kluby PO i SLD złożyły do niego poprawki.Projekt zmian w ustawie o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego w latach 2008-2015 przewiduje, że do 31 grudnia 2015 r. odroczone mają być

ZUS czy OFE - na decyzję został miesiąc

Do 31 lipca możemy zdecydować, czy część naszego wynagrodzenia brutto będzie trafiać do otwartych funduszy emerytalnych, czy pozostanie w ZUS - przypomina Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Według ZUS do końca czerwca 385,126 tys. osób wybrało OFE."Bez względu na to, jakiego wyboru dokonamy, musimy pamiętać, że wysokość naszej emerytury będzie zależała przede

Sejm: pod obrady projekt ws. Kompanii Węglowej?

Posłowie PO liczą na to, że jeszcze w czerwcu Sejm zajmie się projektem noweli, dzięki której Kompania Węglowa przez półtora roku nie będzie musiała spłacać zaległych zobowiązań wobec ZUS. Projekt zapowiedział podczas rozmów z górnikami premier Donald Tusk.

ZUS nie zaliczy postojowego do pracy górniczej

W związku z licznymi zapytaniami kierowanymi do redakcji portalu nettg.pl w sprawie konsekwencji prawnych przebywania na postoju ekonomicznym zwróciliśmy się do chorzowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z prośbą o wyjaśnienie problemu. Odpowiedź nadesłała Anna Sobańska-Waćko, rzecznik prasowy oddziału."Warunki wymagane do spełnienia uprawnień do emerytur

Ponad 21 tys. osób wybrało OFE

21 tys. 109 osób zadeklarowało, że chce, by część ich składek emerytalnych nadal trafiała do OFE - wynika z ostatnich danych ZUS. Izba zrzeszająca fundusze emerytalne ani ZUS nie chcą na razie szacować, ile osób może ostatecznie zdecydować się na wybór OFE.Zgodnie z nowelizacją ustawy o funduszach emerytalnych z grudnia ub.r., od 1 kwietnia do 31 lipca br.

Prima aprilis i wybieraj między ZUS i OFE

Od wtorku (1 kwietnia) niemal 14 mln Polaków może zdecydować, gdzie chcą odkładać na emeryturę - czy wyłącznie w ZUS, czy również w OFE. Jeśli wybierzemy ZUS, to o swojej decyzji nie musimy nikogo informować. Wybór drugiego wariantu wymaga złożenia odpowiedniego wniosku.

Ja wybrałem ZUS

Premier Donald Tusk zapytany w niedzielę (30 marca) przez dziennikarzy, gdzie będzie odkładał pieniądze na emeryturę, czy w ZUS czy w OFE, odpowiedział, że wybrał ZUS, gdyż ma dużo większe zaufanie do Zakładu.- Ja już wybrałem, publicznie o tym mówiłem (...) ja wybieram ZUS, bo mam dużo większe zaufanie do ZUS-u - powiedział Tusk podczas niedzielnej wizyty na

Płace: rząd swoje, pracodawcy swoje...

Tylko 15 proc. przedsiębiorców deklaruje, że zapłaci składki ZUS od umów-zleceń i o dzieło, pisze "Rzeczpospolita" w oparciu o badania Domu Badawczego Maison i Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP).