węgiel

Lista artykułów

Aż 80-90 proc. węgla w gospodarstwach domowych pochodziło od spółek Skarbu Państwa

80-90 proc węgla, wykorzystanego w gospodarstwach domowych w minionym sezonie grzewczym, pochodziło ze spółek Skarbu Państwa - ocenił w piątek w Sejmie wiceminister aktywów Karol Rabenda. Podkreślił, że państwo jest w stanie w całości wypełnić lukę rynkową, związaną z embargiem na węgiel z Rosji. Odpowiadając na pytanie poselskie dotyczące rządowego wsparcia w zakresie

1613044764 pniowek dawid lach

Ile węgla wyprodukowały kopalnie? JSW pokazała wyniki

W pierwszym kwartale 2023 roku zakłady Jastrzębskiej Spółki Węglowej wyprodukowały łącznie 3,38 mln ton węgla, wobec 3,77 mln ton w analogicznym okresie minionego roku. Produkcja koksu wyniosła 0,77 mln ton, podczas gdy w 2022 roku było to 0,88 mln ton. Jak poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie (13 kwietnia) produkcja węgla ogółem wyniosła 3,38 mln ton i była niższa w

PGG utworzy nowe składy węgla w Małopolsce

Postępowania przetargowe na prowadzenie sześciu nowych składów KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla) w województwie małopolskim ogłosiła Polska Grupa Górnicza. Oferty składać można do 27 kwietnia - podała spólka w komunikacie. Nowy punkt sprzedaży KDW PGG powstanie w powicie wadowickim. Trzy dodatkowe składy mają działać w powiecie oświęcimskim (w Kętach, Osieku lub

1669713553 sklad pgg

Sprzedaż węgla przez samorządy potrwa znacznie dłużej

Po konsultacjach z samorządami wprowadzamy zmiany, umożliwiające dodatkowy zakup węgla, który pozostał w gminach, nawet powyżej dotychczasowego limitu – mówi wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda podczas konferencji podsumowującej dystrybucję węgla we współpracy z samorządami. Jak informuje resort, w konferencji uczestniczyli także prezesi: PGG, Weglokoksu oraz PGE

Praca niektórych bloków węglowych ma być wydłużana o 2-3 lata

- Wspólnie ze spółkami energetycznymi przygotowaliśmy listę bloków węglowych, które miałyby pracować o dwa, trzy lata dłużej - poinformowała w poniedziałek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Minister przekazała na poniedziałkowej konferencji prasowej, że resort wspólnie ze spółkami energetycznymi przygotował listę w wymiarze technicznym i ekonomicznym dotyczącą

W lutym wydobycie i sprzedaż węgla były mniejsze niż przed rokiem

- W lutym tego roku polskie kopalnie wyprodukowały ok. 3,7 mln ton węgla kamiennego wobec niespełna 4,5 mln ton w lutym 2022. Miesięczna wielkość sprzedaży węgla sięgnęła 3,9 mln ton wobec ok. 4,8 mln ton rok wcześniej - wynika z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Ilość zapasów węgla na zwałach - jak podała w poniedziałek Agencja - wynosiła w

Węgiel dla energetyki był 135 procent droższy, dla ciepłownictwa - 215 procent

W lutym br. krajowy węgiel dostarczany z kopalń do energetyki potaniał wobec stycznia o 1,5 proc., zaś węgiel dla ciepłownictwa utrzymał cenę ze stycznia - wynika z indeksów cenowych ARP. Rok do roku węgiel dla energetyki był blisko 135 proc. droższy, a węgiel dla ciepłownictwa - ponad 215 proc. Katowicki oddział Agencji Rozwoju Przemysłu co miesiąc publikuje indeksy obrazujące

Tak długo, jak nie pojawi się atom, nie będziemy wycofywać mocy węglowych

- Tak długo, jak nie pojawi się energetyka jądrowa w naszych mocach, tak długo nie będziemy mogli wycofywać mocy węglowych - poinformowała w poniedziałek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa na konferencji dotyczącej polskiego sektora energetycznego. Minister Moskwa powiedziała, że wspólnie ze spółkami energetycznymi jesteśmy po analizie istniejących bloków (węglowych -