ure

Lista artykułów

1330070020 mkimg 0291

URE: handel gazem na giełdzie jeszcze w tym roku?

Zgodnie z planem handel gazem na giełdzie powinien ruszyć w IV kwartale. – Nie mam żadnych sygnałów, że jest to nierealny termin – mówi Marek Woszczyk, prezes Urzędu Regulacji Energetyki. W najbliższym czasie spodziewana jest opinia KNF w tej sprawie.– Wniosek o zatwierdzenie regulaminu giełdowego rynku gazu został złożony w Komisji Nadzoru

URE: PGNiG wyjaśnia...

Urząd Regulacji Energetyki otrzymał od PGNiG wyjaśnienia ws. złożonej przez spółkę korekty taryfy cen gazu na ten rok - poinformował Marek Woszczyk, prezes URE. Dodał, że przy podejmowaniu decyzji URE weźmie pod uwagę postępowanie arbitrażowe z Gazpromem.- Wpłynęła do nas odpowiedź od PGNiG. Będziemy ją analizować. Na pewno w naszej decyzji będziemy brać pod uwagę

URE: poszukiwanie sposobu na inteligentne taryfy

- Szukamy sposobu na umożliwienie wprowadzenia "inteligentnych", dynamicznych taryf na energię elektryczną w ramach pilotażowych prób budowy inteligentnej sieci energetycznej - powiedział prezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk.Specjalne, dynamiczne taryfy są w ocenie specjalistów niezbędnym warunkiem osiągnięcia wymiernych korzyści z wprowadzenia tzw.

1328195890 surgutsky zsk gazprom

Ceny: gaz ziemny... nie musi zdrożeć

Jeśli rosyjski Gazprom obniży cenę gazu dla Polski, to szefom PGNiG-u trudno będzie przekonać URE, by dał on zgodę na drugą w tym roku podwyżkę w kraju. Według analityków rynku PGNiG może zabiegać o 5-10-proc. podwyżkę cen gazu z powodu osłabienia złotego.

Prawo: od 5 lat możemy zmieniać sprzedawców energii

W tym tygodniu mija 5 lat odkąd wszyscy odbiorcy mogą korzystać z prawa do zmiany sprzedawcy energii. Ostatnia grupa klientów, tj. odbiorcy w gospodarstwach domowych, zyskali takie prawo 1 lipca 2007 r. – poinformował portal górniczy nettg.pl Urząd Regulacji Energetyki.Do dziś sprzedawcę prądu zmieniło 34 166 odbiorców w gospodarstwach domowych, co stanowi

URE: giełda gazu być może w IV kwartale br.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk ocenił, że są duże szanse na uruchomienie giełdy jako miejsca hurtowego obrotu gazem w czwartym kwartale 2012 r. Giełda ma być pierwszym krokiem do uwolnienia rynku gazu dla odbiorców przemysłowych.Jak powiedział w poniedziałek dziennikarzom Woszczyk, można już odpowiedzialnie mówić o uruchomieniu giełdy w IV kwartale.

Ceny: wniosek PGNiG jest analizowany

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) złożyło wniosek o podwyżkę cen gazu w taryfie, w tej chwili trwa postępowanie - poinformował w rozmowie z dziennikarzami prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Marek Woszczyk.- PGNiG złożyło wniosek o podwyżkę cen gazu w taryfie, jest to wniosek o zmianę obowiązującej taryfy zatwierdzonej do końca tego roku.

1327998650 podziemny magazyn gazu 1

Gaz: giełda może ruszyć w IV kwartale

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk ocenia, że handel na giełdzie gazu może ruszyć w czwartym kwartale tego roku. Poinformował o tym fakcie, w środę 13 czerwca, podczas posiedzenia sejmowej podkomisji ds. energetyki.