tauron

Lista artykułów

Rekordowe wyniki Grupy

Co powinien przynieść ten rok Grupie Tauron? Co jest głównym celem Grupy? Jakie jawią się przeszkody stojące na drodze do wyznaczonych celów? Rozmawiamy z DARIUSZEM LUBERĄ, prezesem zarządu Tauron Polska Energia.

Energetyka: Tauron nawet trzykrotnie zwiększy zużycie biomasy

W najbliższych trzech latach grupa energetyczna Tauron zamierza co najmniej dwukrotnie zwiększyć zużycie biomasy w procesie produkcji energii. Jeżeli natomiast utrzymane będzie wsparcie dla współspalania biomasy z węglem, wzrost będzie trzykrotny - szacuje grupa.Informację w tej sprawie przedstawił podczas czwartkowego (21 marca) Forum Biomasy w Katowicach wiceprezes

Tauron: po Kompanii czas na PKW i Holding

Grupa Tauron zapewniła sobie kolejne dostawy węgla na 2013 r. We wtorek (19 marca) spółka zawarła aneks do wieloletniej umowy sprzedaży węgla z należącym do Grupy Południowym Koncernem Węglowym oraz podpisała nowy kontrakt z Katowickim Holdingiem Węglowym – poinformowało portal górniczy nettg.pl biuo prasowe Taurona.Wartość aneksu z PKW ustalającego dostawy

Biznes: Tauron stawia na zrównoważony rozwój

Tauron Polska Energia dołączył 15 marca do sygnatariuszy Deklaracji biznesu na rzecz zrównoważonego rozwoju. To jeden z elementów wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju, obowiązującej w Grupie od ubiegłego roku - informuje biuro prasowe spółki.Dariusz Lubera, prezes zarządu Tauron Polska Energia, podpisał deklarację, w której spółka

Tauron: ponad półtora miliarda zysku netto

Grupa Tauron opublikowała swoje wyniki finansowe za rok 2012. Zysk netto wzrósł o blisko 22 proc. w stosunku do roku 2011. Przychody Taurona w 2012 r. wyniosły ponad 24,7 mld zł, czyli niemal 20 proc. więcej niż rok wcześniej, kiedy Tauron wypracował 20,8 mld zł przychodów...

Tauron: w czerwcu ruszy nowy blok w EC Bielsko-Biała

Prawdopodobnie w czerwcu tego roku nowy blok ciepłowniczy w Elektrociepłowni Bielsko-Biała (grupa Tauron) zostanie ostatecznie oddany do eksploatacji. Instalacja da gwarancję utrzymania dostaw ciepła dla miasta i okolic.

Kompania: węgiel za 2,4 mld zł trafi do Grupy Tauron

W piątek (1 marca) Tauron Polska Energia podpisał trzyletnią umowę z Kompanią Węglową na dostawy węgla dla spółek Grupy Tauron. Wartość kontraktu szacowana jest na 2,4 mld zł - poinformowały portal górniczy nettg.pl służby prasowe Taurona. Umowa ta zastępuje dotychczas obowiązujący kontrakt podpisany w roku 2010.

Zaslepka

Tauron: będzie infrastruktura do magazynowania energii

Spółka Tauron Dystrybucja we współpracy z chińskimi partnerami chce tworzyć infrastrukturę służącą magazynowaniu energii, np. na potrzeby elektrycznych samochodów. Firma podpisała umowę o współpracy w tej sprawie z BIT Huachuang Electric Vehicle Technology.