południowy koncern węglowy

Lista artykułów

Kolejne górnicze związki zawodowe wnioskują o dodatkowy urlop

Kolejne organizacje związkowe działające w Południowym Koncernie Węglowym (dawny Tauron Wydobycie) zwróciły się do prezesa PKW z wnioskiem o dodatkowe dni urlopu dla pracowników zakładów przeróbki mechanicznej węgla. Pod pismem z 15 stycznia podpisali się działacze z ZG Sobieski, a dokładnie ze Związku Zawodowego Kontra, Związku Zawodowego Górników w Polsce, Związku

Górnicy z dodatkowym wolnym dniem. Mają czas do marca

Pracownicy Południowego Koncernu Węglowego (dawniej Taurona Wydobycie) do końca marca br. mogą odebrać dzień wolny za wypadające w minioną sobotę Święto Trzech Króli. Jeśli sami nie wskażą daty, to wolnym dniem będzie piątek, 29 marca. Ponieważ w tym roku ustawowo wolne od pracy Święto Trzech Króli wypadało w sobotę, pracownicy mają z tego powodu prawo do dodatkowego dnia

Pożar w kopalni, trwa akcja

W Zakładzie Górniczym Janina, należącym do Południowego Koncernu Węglowego, w środę w nocy, 10 stycznia, wystąpił pożar endogeniczny - poinformował portal netTG.pl Gospodarka-Ludzie dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego. W kopalni zlokalizowanej w Libiążu prowadzona jest akcja przeciwpożarowa. Pożar stwierdzono o godz. 1.55 na poziomie 500 w pokładzie 203/3 w pochylni

Węglowa spółka w nowy rok wchodzi z nową starą nazwą

Niemal równo rok po wyjściu z Grupy Kapitałowej Tauron i zmianie struktury właścicielskiej spółka Tauron Wydobycie powróciła do poprzednio używanej nazwy. Od 2 stycznia 2024 r. działa pod szyldem Południowy Koncern Węglowy. Jak podają służby prasowe PKW, zmiana dotyczy jedynie nazwy (firmy) spółki i jej systemu identyfikacji wizualnej, a wszelkie pozostałe dane jak NIP, KRS,

1573124619 zg sobieski dyspozytornia 02

Będzie Południowy Koncern Węglowy

Nie wiadomo na razie, kiedy cały proces przywracania nazwy Południowy Koncern Węglowy miałby się zakończyć. Jak zaznaczyli przedstawiciele spółki, o powrocie do starej nazwy zdecydował głos pracowników Taurona Wydobycie. – W procesie odejścia od dotychczasowej nazwy Tauron Wydobycie pracownicy zadecydowali o powrocie do poprzedniej nazwy: Południowy Koncern Węglowy. Taki proces

Węglowa spółka wróci do starej nazwy

Tauron Wydobycie zamierza wrócić do historycznej nazwy - Południowy Koncern Węglowy. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy cały proces miałby się zakończyć. Jak zaznaczyli przedstawiciele spółki, o powrocie do starej nazwy zdecydował głos pracowników Taurona Wydobycie. - W procesie odejścia od dotychczasowej nazwy Tauron Wydobycie pracownicy zadecydowali o powrocie do poprzedniej