pgg

Lista artykułów

Konieczne przyspieszenie odkupienia 1,5 mln t węgla od Węglokoksu

Jarosław Grzesik, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność pisze do premiera Donalda Tuska oraz Marzeny Czarneckiej, minister przemysłu i Borysa Budki, ministra aktywów państwowych, w sprawie sytuacji w spółkach węglowych: Węglokoksie, ale też Polskiej Grupie Górniczej i Tauronie Wydobycie, związanej z nadmiernymi ilościami importowanego

Pięć lat starań o surowiec ze złoża Zabrze-Bielszowice

Na koniec kwietnia 2024 r. wyznaczony został nowy termin końcowy postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą. „Wydobywanie kopaliny: węgla kamiennego i metanu jako kopaliny towarzyszącej ze złoża „Zabrze-Bielszowice” w latach 2020-2044”. Sprawa rozpatrywana jest już ponad pięć lat. Polska Grupa Górnicza złożyła

Duże problemy z wydobyciem

Przedstawiciele węglowych spółek w ostatnim czasie raczej niechętnie mówili o wynikach produkcyjnych. Nic dziwnego – nie za bardzo mieli się czym chwalić, bo wydobycie zamiast rosnąć spada. Okazją do prześwietlenia wyników była ubiegłotygodniowa wizyta w Sejmie prezesów Polskiej Grupy Górniczej, Taurona Wydobycie i Węglokoksu Kraj. Chodzi zatem o trzy spółki, które są

Pieniądze w zawieszeniu

W przyszłym roku kopalnie będą zmuszone sięgnąć po pomoc publiczną. Według szacunków dopłaty dla trzech spółek: Polskiej Grupy Górniczej, Taurona Wydobycie i Węglokoksu Kraj mają wynieść łącznie ok. 7 mld zł. O tym, czy te pieniądze trafią do kopalń, zdecyduje nowa większość parlamentarna. Według szacunków luka w przyszłorocznych przychodach PGG, Taurona Wydobycie

Nowa minister spotkała się z szefami spółek węglowych

W piątek, 15 grudnia, w Katowicach odbyło się spotkanie minister przemysłu Marzeny Czarneckiej z szefami spółek węglowych. Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele zarządów: Polskiej Grupy Górniczej (PGG), Taurona Wydobycie i Węglokoksu Kraj. Według naszych informacji spotkanie, które odbyło się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, rozpoczęło się około godz. 9.

Górnicy mogą odebrać wolne w pierwszym kwartale przyszłego roku

W 2024 roku Święto Trzech Króli przypada w sobotę. Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) będą mogli sami zdecydować, kiedy chcą odebrać dzień wolny za to święto. Ponieważ w przyszłym roku ustawowo wolne od pracy Święto Trzech Króli wypada w sobotę, pracownicy mają z tego powodu prawo do dodatkowego dnia wolnego. Jak przekazali przedstawiciele biura prasowego JSW,

PGE podpisała umowę na dostawy węgla z PGG o wartości 13,5 mld zł

PGE poinformowała w środę o podpisaniu z Polską Grupą Górniczą wieloletniej umowy na dostawy węgla o szacowanej wartości 13,5 mld zł. Umowa ma obowiązywać od 2023 do 2028 r., określono w niej szacunkowe wolumeny dostaw dla spółek: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Kogeneracja i PGE Energia Ciepła. Jak poinformowała PGE, cena na rok 2024 została uzgodniona w trybie

Kopalniana łaźnia po remoncie. Stanowisko dyrektora w tej sprawie

W poniedziałek opisaliśmy zarzuty podnoszone przez związkowców z należącej do Polskiej Grupy Górniczej (PGG) kopalni Mysłowice-Wesoła dotyczące remontu łaźni. Teraz prezentujemy stanowisko dyrektora ds. ekonomiczno-pracowniczych Tomasza Rędzi w tej sprawie. Przypomnijmy, że wątpliwości, co do efektów przeprowadzonego w łaźni nr 4 w kopalni Mysłowice-Wesoła remontu mieli